Piłkarze MU nie chcą grać z Ronaldo?!

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo w sezonie 2022/2023 jeszcze nie trafił do siatki w żadnych rozgrywkach. The Sun donosi, że piłkarze Manchester United zdecydowanie bardziej wolą grać bez Portugalczyka w pierwszym składzie.

  • Po słabym początku rozgrywek, MU wygrał ostatnio cztery mecze z rzędu i zajmuje już 5. miejsce w tabeli Premier League
  • Wkład Cristiano Ronaldo w progres Czerwonych Diabłów jest jednak znikomy
  • Zdaniem informatora The Sun, gracze MU mają pewność w grze tylko wówczas, gdy Portugalczyk siedzi na ławce rezerwowych

Ronaldo narzuca presję

Cristiano Ronaldo całe lato starał się wymusić na Manchester United zgodę na transfer do klubu, w którego barwach mógłby w dalszym ciągu występować w Lidze Mistrzów. Problem polegał na tym, że żaden z uczestników Champions League nie był zainteresowany ściągnięciem Portugalczyka. Ten zatem zmuszony był pozostać na Old Trafford.

Czerwone Diabły sezon 2022/2023 rozpoczęły kompromitująco, od porażek z Brighton&Hove Albion oraz Brentford. Szybko jednak podniosły się z kolan i w kolejnych czterech grach zanotowały komplet zwycięstw i zajmują już 5. miejsce w tabeli Premier League. Potknęły się dopiero w czwartek, przegrywając w Lidze Europy z Realem Sociedad San Sebastian.

Wpływ CR7 na grę 20-krtonych mistrzów Anglii jest obecnie znikomy. 37-latek wystąpił we wszystkich rozgrywkach w siedmiu meczach, ale na boisku przebywał tylko przez 296 minut. Nie zdobył do tej pory też żadnej bramki. Zdaniem The Sun, jego koledzy zdecydowanie bardziej wolą grać bez niego.

Dopóki Ronaldo mecz zaczyna na ławce, zawodnicy mają pewność siebie, mogą wyrażać siebie na boisku. Z nim w składzie zespół już czuję presję. Większość jego kolegów była podekscytowana jego powrotem do MU w zeszłym roku, ale po wydarzeniach z lata tego roku, czują już frustrację. CR7 obecnie polega tylko na instynkcie, a to nie działa w systemie Erika ten Haga – pisze The Sun, powołując się na informatora z szatni United.

Przeczytaj również: “Ronaldo powinien być mentorem dla młodych zawodników”

Komentarze