Nowy komunikat Tottenhamu. Paratici żegna się z klubem

Fabio Paratici kończy swoją działalność w Tottenhamie. Dotychczas piastował on stanowisko dyrektora sportowego londyńskiego klubu. To następstwo zawieszenia, jakie nałożyła na niego FIFA.

Tottenham
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Tottenham
  • Fabio Paratici został ukarany dyskwalifikacją na okres 30 miesięcy, która ma charakter ogólnoświatowy
  • Włoski działacz żegna się z Tottenhamem, gdzie sprawował funkcję dyrektora sportowego
  • We wcześniejszym komunikacie londyńczycy domagali się wyjaśnień ze strony FIFA

Tottenham traci dyrektora sportowego

Działania władz Juventusu doprowadziły do ogromnych problemów. Włoski wymiar sprawiedliwości doszukał się nieprawidłowości finansowych i w konsekwencji zawiesił ludzi odpowiedzialnych za funkcjonowanie klubu. Wśród nich znalazł się Fabio Paratici, który przeniósł się do Anglii i objął funkcję dyrektora sportowego Tottenhamu.

Na wniosek włoskiej federacji FIFA rozszerzyła 30-miesięczne zawieszenie, które od teraz ma charakter ogólnoświatowy. W tym okresie ukarani nie mogą sprawować żadnych funkcji związanych z piłką nożną. Było to równoznaczne z uniemożliwieniem Paraticiemu dalszej pracy w Tottenhamie.

Pierwotnie komunikat klubu w tej sprawie był zaskakujący, bowiem domagano się wyjaśnień ze strony FIFA. W piątek pojawiło się kolejne oświadczenie. Tym razem Koguty poinformowały, że Paratici opuszcza klub do czasu poznania wyniku złożonego odwołania.

Zobacz również: Tuchel przygotowuje się do debiutu. “Chcemy odzyskać prowadzenie w lidze”

Komentarze