Newcastle United w oficjalnym komunikacie poinformowało, że nowym menedżerem pierwszej drużyny został Eddie Howe. 43-latek na stanowisku opiekuna Srok zastąpił Steve’a Bruce’a.

• 43-latek w przeszłości pracował w AFC Bournemouth

Newcastle United z nowym menedżerem

Newcastle United w ostatnim czasie łączone było z różnymi trenerami. Jednym z nich był Unai Emery. Hiszpan ostatecznie jednak odmówił.

Sternicy klubu z St. James Park podjęli decyzję o zatrudnieniu Eddie Howe’a. Były menedżer AFC Bournemouth zastąpił Steve’a Bruce’a, który dwa tygodnie temu rozwiązał kontrakt z Newcastle za porozumieniem stron.

Howe w trakcie minionego weekendu śledził z trybun bój Newcastle z Brighton, który zakończył się rezultatem 1:1. Tym samym w ligowej tabeli zawodnicy Srok po rozegraniu 11 spotkań legitymują się dorobkiem zaledwie pięciu oczek, plasując się w strefie spadkowej.

Newcastle w 11 dotychczasowych meczach Premier League nie wygrało ani razu, notując pięć remisów i sześć porażek. Po przerwie na spotkania reprezentacyjne Sroki zmierzą się na swoim obiekcie z Brentford.

Ogólnie po przerwie na mecze drużyn narodowych Newcastle czekać będą starcia z Arsenalem, Norwich City i Burnley. Do końca tego roku przed zawodnikami Srok rozegrania pozostało jeszcze dziewięć meczów, w tym boje z: Liverpoolem, Man City, Man Utd, czy Evertonem.