Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Media: Koulibaly porozumiał się z Man City

Kalidou Koulibaly według włoskich dziennikarz uzgodnił już warunki indywidualnej umowy z Manchesterem City. Reprezentant Senegalu ma rocznie zarabiać 12 milionów euro w szeregach aktualnych wicemistrzów Anglii.

Czytaj dalej…

Kalidou Koulibaly według informacji Alfredo Pedulli ma zarobić rocznie 12 milionów euro w ekipie z siedzibą na Etihad Stadium. Dziewięć milionów euro zawodnik ma zainkasować w formie pensji podstawowej. Z kolei trzy miliony euro miałyby być rozliczone na podstawie osiągnięć sportowych.

Dwa razy większy zarobki w Premier League

Dzisiaj w szeregach klubu z południa Włoch zawodnik może liczyć na zarobki w wysokości sześciu milionów euro rocznie. Tym samym Koulibaly mógłby w ekipie z Premier League liczyć na podwojenie swoich apanaży.

Włoskie media podają, że prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis jest gotowy wyrazić zgodę na transfer z udziałem piłkarza, oczekując 80 milionów euro. Ostatnio pojawiły się jednak głosy, że realne może być zmniejszenie tej sumy do 75 milionów euro.

Manchester City planuje natomiast złożyć sternikom Azzurrich ofertę, która wyniosłaby 70 milionów euro.

Znany potencjalny kandydat na następcę Koulibaly’ego?

Jeśli transakcja z udziałem 29-latka stałaby się faktem, to wiele wskazuje na to, że w Napoli reprezentanta Senegalu miałby zastąpić Sokratis Papastathopoulos. Środkowy defensor aktualnie broni barw Arsenalu FC.

Komentarze