Trener Chelsea broni Mudryka. “To wyjątkowy zawodnik”

Jednym z najmocniej krytykowanych zawodników Chelsea w obecnym sezonie jest Michajło Mudryk. Reprezentant Ukrainy nie może się przełamać i wciąż nie zanotował ani jednego trafienia dla The Blues. Mauricio Pochettino wziął w obronę swojego podopiecznego.

Mychajło Mudryk
Obserwuj nas w
Imago/Ian Stephen Na zdjęciu: Mychajło Mudryk
  • Mychajło Mudryk wciąż czeka nas premierowe trafienie w barwach Chelsea
  • Skrzydłowy jest mocno krytykowany i wyśmiewany w mediach społecznościowych
  • Mauricio Pochettino uważa, że Ukrainiec potrzebuje wciąż czasu na adatpację

Mudryk może wciąż liczyć na zaufanie trenera

W mediach społecznościowych krąży wiele prześmiewczych kompilacji błędów i nieudanych akcji Mychajło Mudryka. Nawet fani Chelsea zaczęli wyśmiewać reprezentanta Ukrainy, za którego klub zapłacił w styczniu aż 70 milionów euro. Do tej pory skrzydłowy ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

Zawodnika broni Mauricio Pochettino. Zdaniem szkoleniowca Mudryk potrzebuje wciąż czasu na adaptację w Chelsea. 

– On stara się teraz grać nieco szerzej i zaadaptować do tego, żeby bardziej uczestniczyć w grze zespołowej i być w każdej akcji. To zawodnik wyjątkowy. Wykonuje niesamowitą pracę, starając się zintegrować z drużyną i lepiej zrozumieć co znaczy grać dla drużyny – stwierdził w rozmowie z mediami trener Chelsea.

Do tej pory Mychajło Mudryk zanotował 23 występy w barwach Chelsea. Zanotował w nich dwie asysty. Szansę na poprawę dorobku będzie miał w sobotę. The Blues zmierzą się na wyjeździe z Fulham.

Przeczytaj: Pochettino ocenił wybryk młodego napastnika. “Musimy się tego wystrzegać”

Komentarze