Man Utd rozważa przedłużenie umowy z de Geą

David de Gea
fot. PressFocus Na zdjęciu: David de Gea

Man Utd według najnowszych doniesień angielskich mediów rozważa przedłużenie kontraktu z Davidem de Geą. Informacje w tej sprawie przekazał dziennikarz Mike McGrath z The Telegraph.

  • Man Utd pracuje na przedłużeniem umów ze swoimi zawodnikami
  • Klub z Old Trafford chce zatrzymać na dłużej w swoich szeregach Davida de Geę
  • Obecny kontrakt hiszpańskiego bramkarza wygasa z końcem czerwca 2023 roku

De Gea w Man Utd do 2024 roku?

Man Utd latem sfinalizował kilka ciekawych wzmocnień. Szeregi Czerwonych Diabłów wzmocnili między innymi Casemiro i Anthony. Tymczasem jasne jest, że sternicy klubu z Old Trafford dbają też o przyszłość zawodników, którzy już są w kadrze ekipy Erika ten Haga.

The Telegraph podaje, że wkrótce może zostać aktywowana klauzula związana z przedłużeniem umowy Davida de Gei. Hiszpan miałby związać swoją przyszłość z angielskim klubem kontraktem do końca czerwca 2024 roku.

Zobacz także:

De Gea dołączył do angielskiej drużyny z Atletico Madryt w 2011 roku. Od tego czasu hiszpański bramkarz zaliczył 495 występów, tracąc 538 bramek i 168 czystych kont. Umowa pomiędzy stronami wygasa latem 2023 roku, ale może zostać automatycznie przedłużona na kolejny rok. Wcześniej pojawiły się wieści, że także Marcus Rashford i Diogo Dalot mają parafować nowe kontrakty.

Man Utd aktualnie plasuje się na piątej pozycji w ligowej tabeli. Czerwone Diabły legitymują się aktualnie bilansem 12 punktów, tracąc sześć oczek do pierwszego Arsenalu.

Podopieczni Erika ten Haga po przerwie na mecze kadry zmierzą się 2 października z Man City na wyjeździe. Mecz odbędzie się o 15:00.

Czytaj więcej: Manchester United planuje przedłużyć umowy z dwoma ważnymi zawodnikami

Komentarze