Lukaku jest niezadowolony ze swojej sytuacji w Chelsea i przeprosił fanów Interu

Romelu Lukaku
PressFocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Romelu Lukaku ostatnio borykał się z kontuzjami, a w tym czasie Thomas Tuchel eksperymentował z grą bez typowego napastnika. Belg w rozmowie ze Sky Sports przyznał, że ta zmiana nie przypadła mu do gustu. Jednocześnie przeprosił fanów Interu Mediolan za sposób, w jaki pożegnał się z ich klubem.

  • Romelu Lukaku w rozmowie ze Sky Sports wyznał, że nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w Chelsea
  • Jednocześnie otworzył się na temat odejścia z Interu Mediolan. Przeprosił fanów i zapowiedział, że kiedyś chciałby tam wrócić

“Nie podoba mi się nowy system, ale jestem profesjonalistą”

Romelu Lukaku nie ma za sobą lekkiego półrocza. Po powrocie do Chelsea Belg zaczął regularnie strzelać, ale następnie odniósł kontuzję. Pod nieobecność swojego głównego snajpera, Thomas Tuchel zaczął zmieniać system gry i w ostatnim czasie The Blues coraz częściej występują bez typowej “dziewiątki”. To nie podoba się 28-latkowi.

Pod względem fizycznym mam się dobrze. Nie jestem jednak zadowolony z sytuacji w Chelsea. Trener zdecydował się na grę w innym systemie, ale się nie poddam. Jestem profesjonalistą – powiedział wprost Lukaku.

“Przepraszam fanów Interu, mam nadzieję wrócić do Mediolanu”

Odejście napastnika z Interu Mediolan również nie była zbyt przyjemna. Na koniec fani nie kryli się z antypatią do swojego niedawnego bohatera, który wydatnie pomógł sięgnąć po pierwsze od ponad dekady scudetto.

Myślę, że wszystko, co zdarzyło się latem, nie powinno być takie, jakie było. To, jak odszedłem z Interu, mój dialog z fanami… To mnie uwiera, bo to nie ja powinienem się wówczas wypowiedzieć. Teraz jest odpowiedni czas na podzielenie się swoimi emocjami. Zawsze mówiłem, że mam Inter w sercu. Wiem, że tam wrócę. Naprawdę mam taką nadzieję. Kocham Włochy. Liczę na to, że wrócę do Nerazzurrich i to nie u schyłku kariery, ale gdy nadal będę na szczycie, by wygrać kolejne trofea. Chcę przeprosić fanów Interu. Moje wyczucie czasu było złe. To, co zrobiliście dla mnie i dla mojej rodziny, pozostanie ze mną na zawsze – powiedział emocjonalnie Belg.

28-latek w bieżącym sezonie zdążył dotychczas rozegrać 18 spotkań dla Chelsea. Zanotował w nich siedem bramek i dwie asysty.

Chelsea
Liverpool FC
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. stycznia 2022 17:27.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Chelsea z ogromnymi stratami finansowymi w 2021 roku.

Komentarze