Luis Garcia: Salah potrzebuje odpoczynku

Mohamed Salah
Pressfocus Na zdjęciu: Mohamed Salah

Mohamed Salah podobnie jak Liverpool FC, fatalnie spisuje się w sezonie 2022/2023. Zdaniem byłego gracza The Reds, Luisa Garcii, egipski napastnik pilnie potrzebuje odpoczynku.

  • W ostatnich dwóch sezonach, Mohamed Salah rozegrał we wszystkich rozgrywkach 102 mecze
  • W bieżącej kampanii, Egipcjanin zagrał już w ośmiu meczach Liverpool FC
  • Luis Garcia uważa, że zmęczenie jest przyczyną słabszej formy Salaha w tym sezonie

Wyeksploatowany Salah

Mohamed Salah w obecnym sezonie tylko trzy razy wpisał się na listę strzelców w ośmiu meczach Liverpool FC we wszystkich rozgrywkach. Egipski napastnik na boisku sprawia wrażenie wolnego, ospałego, mającego problem z szybkim podejmowaniem decyzji. Szczególnie widać to było w rywalizacji z SSC Napoli w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie A.

Ta sytuacja nie bierze się jednak znikąd – 83-krtony reprezentant Egiptu to bowiem jeden z najbardziej eksploatowanych graczy w ostatnim czasie. W dwóch poprzednich sezonach 30-letni napastnik łącznie rozegrał bowiem 102 mecze. I zdaniem byłego gracza klubu z Anfield Road, Luisa Garcii, właśnie na tym polega obecny problem z Salahem.

Salah doskonale zna swój organizm – przyznał były reprezentant Hiszpanii w rozmowie z ESPN. – Nie jest już tak dobry w pojedynkach jeden na jeden, nie wbiega dynamicznie w pole karne, nie jest w nim szczególnie niebezpieczny, a czasami gra od niego zbyt daleko.

Myślę, że Salah potrzebuje po prostu odpoczynku. To ważne, abyśmy zrozumieli, że nie da się grać dobrze, jeśli w poprzednim sezonie miałeś w nogach tyle spotkań – dodał.

Przeczytaj również: Mohamed Salah z apelem. “Jest za wcześnie żeby przekreślać nasze szanse”

Komentarze