Angielska legenda wraca do pracy prezentera. Dyrektor BBC przeprasza za zamieszanie

Gary Lineker nie schodzi z czołówki angielskich mediów po tym, jak został zawieszony przez BBC za krytykowanie polityki migracyjnej brytyjskiego rządu na Twitterze. Publiczny nadawca przeprosił widzów i poinformował o powrocie angielskiej legendy do programu "Match of the Day".

Gary Lineker
PressFocus Na zdjęciu: Gary Lineker
  • Sprawa Gary’ego Linekera jest szeroko komentowana na Wyspach Brytyjskich
  • Prezenter sportowy BBC został zawieszony za wpis krytykujący politykę migracyjną rządu
  • Obie strony ostatecznie się dogadały, a 62-latek w sobotę wróci na antenę

“Nie mogę doczekać się powrotu na fotel Match of the Day”

Telewizja BBC wydała oficjalny komunikat w sprawie Gary’ego Linekera, który wraca do pracy prezentera sportowego w programie “Match of the Day” po tym, jak kilka dni temu został zawieszony z powodu krytyki polityki migracyjnej brytyjskiego rządu. Za Anglikiem wstawili się inni eksperci, a dyrektor publicznego nadawcy przeprosił za zamieszanie i poinformował o powrocie 62-latka.

Po kilku surrealistycznych dniach, jestem zachwycony, że udało nam się przez to przejść. Chcę podziękować wszystkim za niesamowite wsparcie, zwłaszcza moim kolegom z BBC Sport za niezwykły pokaz solidarności. Piłka nożna to gra zespołowa, ale ich wsparcie było ogromne – napisał Gary Lineker na Twitterze.

Prezentuję sport w BBC od prawie 3 dekad i jestem niezmiernie dumny, że mogę pracować z najlepszym i najuczciwszym nadawcą na świecie. Nie mogę doczekać się powrotu na fotel “Match of the Day” w sobotę – przyznał były reprezentant Anglii.

Ostatnia myśl: jakkolwiek trudne były ostatnie dni, to po prostu nie ma porównania z koniecznością ucieczki z domu przed prześladowaniami lub wojną, aby szukać schronienia w odległym kraju. Cieszy mnie, że tak wielu z Was wykazuje empatię wobec ich trudnej sytuacji – dodał.

Pozostajemy krajem w przeważającej mierze tolerancyjnych, gościnnych i hojnych ludzi. Dziękuję – zakończył.

  • Czytaj więcej:
Fani Arsenalu płakali. Teraz śmieją się z hitowego transferu Chelsea
Mychajło Mudryk

Plan B Arsenalu zachwyca, świetne występy Trossarda – Mistrzowskie posunięcie Mikela Artety za 26 milionów funtów! Znakomity Leandro Trossard sprawił, że fani Arsenalu zapomnieli o Mychajło Mudryku – można przeczytać w mediach. Jeszcze kilka tygodni temu nikt nie mógł się spodziewać, że plan B Arsenalu, którym było pozyskanie Trossarda wobec fiaska negocjacji z Mudrykiem wyjdzie

Czytaj dalej…

Komentarze