Legenda ukraińskiej piłki: Mudryk jest w dobrych rękach

Mychajło Mudryk w zimie zamienił Szachtar Donieck na Chelsea za aż 70 milionów euro. Ukrainiec dosyć wolno się rozkręca i często staje się obiektem krytyki. Na temat swojego rodaka wypowiedział się Andrij Szewczenko, który w koszulce The Blues rozegrał 77 spotkań.

Mychajło Mudryk (West Ham United - Chelsea)
PressFocus Na zdjęciu: Mychajło Mudryk (West Ham United - Chelsea)
  • Mychajło Mudryk w zimie został zawodnikiem Chelsea
  • Ukrainiec kosztował 70 milionów euro
  • O transferze swojego rodaka wypowiedział się Andrij Szewczenko

Chelsea. Szewczenko: Mudryk to inwestycja

Mychajło Mudryk to jeden z najdroższych transferów w historii Chelsea. Wysoka kwota, za jaką pozyskali go The Blues, bez wątpienia nie pomaga samemu zawodnikowi, który jeszcze w pełni nie rozwinął skrzydeł. Ukrainiec zaliczył siedem meczów w nowych brawach i zanotował tylko jedną asystę. Jak przenosiny swojego rodaka do Londynu ocenia Andrij Szewczenko?

– Żałuję, że nie przyszedłem do Chelsea w jego wieku. To, co pomogło mi w Mediolanie i Londynie, to zanurzenie się w kulturze, uczenie się języka, abym mógł komunikować się z kolegami z drużyny. To pomoże mu szybciej się zaaklimatyzować, co jest ważne, gdy przenosisz się do dowolnego kraju na świecie. Na boisku klub i trener zapewnią mu wszystko, czego potrzebuje, aby podnieść swój poziom.

– Chelsea kupiła utalentowanego zawodnika. To inwestycja na przyszłość. Dopiero zaczyna swoją drogę do ogromnej kariery piłkarskiej. Ale jego pierwszy krok był właściwy i jest to przyjście do The Blues. Stał się częścią ambitnego projektu i jest w dobrych rękach.

– Decyzja o pozyskaniu go teraz była spowodowana tym, jak bardzo klub wierzy w jego talent. Ma bardzo długi kontrakt. Zobaczmy, co może zrobić w dłuższej perspektywie. Klub musi być wobec niego cierpliwy i wierzyć w jego talent.

Komentarze