LE: Arsenal przegrywa z BATE!

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Ogromny zawód swoim kibicom sprawili w czwartkowy wieczór piłkarze Arsenalu, którzy w wyjazdowym meczu 1/16 finału Ligi Europy przegrali 0:1 z BATE Borysow. Tym samym czeka ich trudne zadanie w rewanżu na Emirates Stadium.

Arsenal przystępował do czwartkowego spotkania w roli zdecydowanego faworyta, ale zawiódł na całej linii. Na początku meczu Kanonierów na prowadzenie powinien wyprowadził Henrik Mkhitaryan, ale z kilku metrów trafił prosto w bramkarza rywali.

Podopieczni Unaia Emery’ego długo utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Gospodarze bardzo dobrze bronili dostępu do własnej bramki, a tuż przed przerwą zaskoczyli Arsenal po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Igora Stasevicia z rzutu wolnego z prawej strony boiska, Petra Cecha ładnym uderzeniem głową pokonał Stanislav Drahun.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal bezskutecznie szukał okazji do zdobycia wyrównującego gola. Kanonierzy spotkanie musieli również kończyć w dziesiątkę, po tym jak w 86. minucie czerwoną kartką za uderzenie łokciem rywala ukarany został Alexandre Lacazette. Wynik 1:0 dla BATE utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.