Klopp podziękował pomocnikowi. Czeka go powrót do Turynu

Wypożyczenie Arthura Melo do Liverpoolu kończy się niepowodzeniem. Jurgen Klopp potwierdził, że Brazylijczyk po sezonie opuści szeregi angielskiego giganta i wróci do Juventusu.

Arthur Melo
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Arthur Melo
  • Arthur Melo sezon 2022/2023 spędził na wypożyczeniu w Liverpoolu
  • Brazylijczyk nie sprostał wyzwaniu i zagrał w zaledwie jednym spotkaniu
  • Jurgen Klopp potwierdził, że pomocnik latem opuści szeregi The Reds

Reprezentant Brazylii kończy nieudane wypożyczenie

Pod koniec letniego okienka transferowego Liverpool znalazł się pod ścianą. Problemy zdrowotne wielu zawodników zmusiły do nadprogramowego wzmocnienia. Wybór padł na Arthura Melo, którego Juventus zgodził się wypożyczyć na cały sezon.

Pobyt Brazylijczyka na Wyspach Brytyjskich okazał się bardzo nieudany. Z uwagi na liczne urazy, a także wątpliwą dyspozycję, zdołał rozegrać zaledwie jedno spotkanie. W pewnym momencie stało się jasne, że Liverpool nie będzie próbował zatrzymać go na dłużej.

Kilka dni temu Liverpool poinformował, że latem zespół opuszczą między innymi James Milner czy Roberto Firmino. Teraz Jurgen Klopp potwierdził rozstanie z Arthurem Melo, którego po sezonie czeka powrót do Turynu.

– Chciałbym życzyć Arthurowi wszystkiego, co najlepsze, ponieważ jego okres wypożyczenia dobiega końca. Każdego dnia odznaczał się wielkim profesjonalizmem i umiejętnościami. Te były klarowne dla wszystkich, którzy z nim współpracowali – powiedział opiekun The Reds.

Zobacz również: Kimmich załamany końcówką sezonu. Będzie śledził działania Bayernu

Komentarze