Gwiazda Man United kontuzjowana w finale Ligi Narodów

Raphael Varane
PressFocus Na zdjęciu: Raphael Varane

Raphael Varane w 43. minucie został zmuszony do opuszczenia boiska w trakcie finału Ligi Narodów pomiędzy Francją a Hiszpanią. Środkowy obrońca Manchesteru United odniósł kontuzję przy wybijaniu piłki, a jego miejsca zajął Dayot Upamecano.

  • Raphael Varane odniósł kontuzję w finale Ligi Narodów
  • Reprezentanta Francji opuścił boisko przed przerwą, a jego miejsce zajął Dayot Upamecano
  • Zawodnik Manchesteru United będąc na ławce rezerwowych trzymał się za prawą nogę

Raphael Varane kontuzjowany w finale Ligi Narodów

Pod koniec pierwszej połowy niedzielnego finału Ligi Narodów reprezentacja Hiszpanii przeprowadzała szybki atak. Dośrodkowanie Gaviego z prawej strony wybił Raphael Varane, żegnając zagrożenie z pola karnego Hugo Llorisa. Środkowy obrońca Manchesteru United przypłacił jednak tę interwencję kontuzją. Po chwili usiadł na murawie i zasygnalizował, że konieczna będzie zmiana. 28-latka zmienił Dayot Upamecano.

Jego zejście z boiska było o tyle istotne, że Varane operował na środku trzyosobowego bloku obronnego i w głównej mierze odpowiadał za jego współpracę.

Nie wiadomo jeszcze, z jakim rodzajem kontuzji mierzy się stoper reprezentacji Francji. Będąc już na ławce rezerwowych trzymał się jednak za prawą nogę. Za zdrowie Francuza z pewnością kciuki trzyma Ole Gunnar Solskjaer. Chciałby bowiem mieć go do dyspozycji na sobotni pojedynek Manchesteru United z Leicester City.

Finał Ligi Narodów był dla defensora 82. spotkaniem w barwach Les Bleus. Varane strzelił dla swojej reprezentacji pięć bramek, a także sięgnął po mistrzostwo świata i wicemistrzostwo Europy.

Zobacz również: Mancini: Włochy mają sporo opcji, zwłaszcza w pomocy.

Komentarze

Na temat “Gwiazda Man United kontuzjowana w finale Ligi Narodów