Guardiola: to był rollercoaster

Pep Guardiola
Pressfocus Na zdjęciu: Pep Guardiola

Menedżer Manchester City, Pep Guardiola skomentował występ swoich zawodników w rywalizacji z Leicester City w 19. kolejce Premier League. Hiszpański szkoleniowiec przyznał, że na Etihad Stadium kibice oglądali szalone spotkanie.

• Manchester City pokonał Leicester City 6:3 w spotkaniu 19. kolejki Premier League
  • Pep Guardiola widział u swoich podopiecznych w drugiej połowie momenty zwątpienia
  • Dzięki cierpliwości, mistrzom Anglii udało się jednak efektownie wygrać to starcie

City obudziło się we właściwym momencie

Manchester City na Boxing Day podarował swoim kibicom szalony prezent w postaci efektownego zwycięstwa z Leicester City 6:3. Myli się jednak ten, kto uważa, że zwycięstwo piłkarzom Pepa Guardioli przyszło w niedzielne popołudnie łatwo. Fani mistrzów Anglii na Etihad Stadium oglądali szalone spotkanie. Gospodarze już do przerwy prowadzili 4:0 po golach Kevina De Bruyne, Riyada Mahreza, Ilkaya Gundogana oraz Raheema Sterlinga.

W drugiej połowie jednak, w ciągu dziesięciu minut, podopieczni Brendana Rodgersa zdołali zdobyć trzy bramki (James Maddison, Ademola Lookman i Kelechi Iheanacho). Gdy realne stawało się nawet zwycięstwo dobrze dysponowanych Lisów, Obywatele przebudzili się, strzelając kolejne dwa gole (Aymeric Laporte i Sterling). Na pomeczowej konferencji prasowej, Guardiola przyznał, że to spotkanie było jako jazda rollercoasterem.

Przeczytaj również: Man City – Leicester: festiwal goli na Etihad Stadium

Cierpliwość kluczem do sukcesu

To był typowy mecz Boxing Day, z wieloma golami – stwierdził Hiszpan. – To była znakomita zabawa dla wszystkich. Dla nas najważniejsze jest jednak, że kontynuujemy dobrą passę i podążamy dobrą drogą. Teraz odpoczywamy przez trzy dni i szykujemy się do kolejnego starcia.

Nie spodziewałem się takiego powrotu do gry rywali w drugiej połowie. Niemniej, w przerwie podkreślaliśmy, że nawet mimo naszego wysokiego prowadzenia, gdy Leicester było w posiadaniu piłki, cały czas byliśmy w niebezpieczeństwie. Gra cały czas była otwarta, a Leicester pokazał dużą jakość, zwłaszcza gdy zmienił ustawienie. Z takimi drużynami jak oni, zawsze cierpisz. Nawet wtedy gdy wygrywasz – dodał.

Przy wyniku 4:2 zmienił się trochę sposób myślenia moich piłkarzy, zaś przy stanie 4:3 pojawiły się wątpliwości i myśli, że możemy przegrać to spotkanie. Cały czas jednak byliśmy cierpliwi, mieliśmy swoje szanse i dzięki temu dzisiaj wygraliśmy – podsumował występ swoich piłkarzy.