Fabiański kontuzjowany, nie zagra z West Bromem

Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański PressFocus

Łukasz Fabiański nie zdołał dokończyć rozgrzewki przed środowym spotkaniem Premier League pomiędzy West Bromwich Albion a West Ham United. Nie wiadomo, jak poważnego urazu doznał polski bramkarz, powołany przez Paulo Sousę na mistrzostwa Europy.

Fabiański kontuzjowany na niespełna miesiąc przed Euro 2021

Według doniesień z Anglii Łukasz Fabiański zatrzymał się w trakcie rozgrzewki przed środowym spotkaniem przedostatniej kolejki tego sezonu Premier League pomiędzy West Bromwich Albion a West Ham United. Na wideo widać, że polski bramkarz usiadł na murawie i nie był w stanie dokończyć ćwiczeń. Wraz z członkiem sztabu szkoleniowego opuścił murawę. Jego miejsce między słupkami zajął Darren Randolph.

To mogą być fatalne wieści dla Łukasza Fabiańskiego. Gracz Młotów, rzecz jasna, otrzymał powołanie na nadchodzący turniej mistrzowski przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Choć Paulo Sousa dawał do zrozumienia, że to Wojciech Szczęsny jest dla niego golkiperem numer jeden, ewentualna nieobecność tak doświadczonego gracza na Euro 2021 z pewnością będzie odczuwalna. Nie wiemy jeszcze, co dolega 36-latkowi, ani jak długa może okazać się jego absencja. Wydaje się, że Polakowi doskwiera ból kolana.

W obecnym sezonie Fabiański wystąpił w 36 spotkaniach West Hamu. Puścił w nich 44 bramki i dziewięciokrotnie zachował czyste konto. W biało-czerwonych barwach zadebiutował piętnaście lat temu. Od tej pory zagrał w nich 55-krotnie.

Komentarze