Coś takiego nigdy nie miało miejsca, niesamowity wyczyn Newcastle

Newcastle United rozbiło w niedzielę Sheffield United (8:0) w meczu szóstej kolejki Premier League. Opta Sports przekazała informacje na temat wybitnego osiągnięcia zawodników Srok.

Piłkarze Newcastle United
Obserwuj nas w
fot. Imago / Gareth Evans / News Images Na zdjęciu: Piłkarze Newcastle United
  • Niecodziennym rozstrzygnięciem zakończyła się niedzielna potyczka Sheffield Utd – Newcastle
  • Opta Sport podało, że zawodnicy Srok mogą pochwalić się rekorodowym osiągnięciem
  • Ośmiu różnych piłkarzy strzeliło gole dla drużyny Eddie Howe’a w niedzielnej batalii

Newcastle United rozgromiło Sheffield United

Newcastle United rozbiło w niedzielnym spotkaniu Sheffield United. Ośmiu różnych piłkarzy strzelało w tym starciu gole dla ekipy Eddie Howe’a. Opta Sport przekonuje, że to rekordowe osiągnięcie angielskiej ekipy.

Bramki dla ekipy z St. James Park zdobywali: Sean Longstaff, Dan Burn, Sven Botman, Callum Wilson, Anthony Gordon, Miguel Almiron, Bruno Guimaraes i Alexander Isak. Newcastle stało się pierwszą drużyną w historii Premier League, w której ośmiu różnych zawodników strzeliło gola w jednym meczu (nie licząc bramek samobójczych), podał statystyczny serwis.

Wygrana 8:0 w wykonaniu Newcastle United w starciu z Sheffield United była kolejną tego typu wiktorią Srok. Takim samym rozstrzygnięciem zakończyła się potyczka z udziałem Newcastle United w 1999 roku. Wówczas drużyna mierzyła się z Sheffield Wednesday.

Po sześciu kolejkach ligowych Newcastle legitymuje się bilansem dziewięciu punktów, zajmują ósme miejsce w tabeli Premier League. Czerwoną latarnią rozgrywek jest z kolei Sheffield United.

Czytaj więcej: Newcastle dogadało umowę lidera. 100 milionów odstępnego

Komentarze