Conte osiągnął porozumienie z nowym pracodawcą, Włoch wróci do Premier League

Antonio Conte
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Antonio Conte dzisiaj ma zostać oficjalnie przedstawiony jako nowy menedżer Tottenhamu Hotspur. Fabrizio Romano przekazał, że obie strony doszły do porozumienia. Tym samym Włoch zastąpi Nuno Espirito Santo na stanowisku opiekuna The Spurs.

  • Dzisiaj ma zostać ogłoszony nowy menedżer Tottenhamu Hotspur
  • Według informacji Fabrizio Romano stery nad ekipą z Londynu przejmie Antonio Conte
  • Włoch podobno podpisał już kontrakt z nowym klubem i planuje ruchy transferowe na styczniowe mercato

Conte wróci do Premier League

Antonio Conte zostanie zatem ponownie menedżerem w klubie z Premier League. W przeszłości prowadził już Chelsea, wygrywając z tą ekipą mistrzostwo Premier League. Od momentu, gdy były selekcjoner reprezentacji Włoch rozstał się z Interem Mediolan, to pozostawał bez zatrudnienia.

Zanim jednak Conte pożegnał się z klubem ze Stadio Giuseppe Meazza, to zdołał wygrać z nim mistrzostwo Serie A, a także awansować doi finału Ligi Europy. Ostatnio sprawdzał się natomiast w roli eksperta telewizyjnego w Sky.

Włoski trener był w ostatnim czasie jednym z najbardziej rozchwytanych na rynku. W mediach można było znaleźć doniesienia, że Conte znajdował się na celowniku władz Newcastle United, czy Man Utd. Ostatecznie jednak jego przyszłość będzie związana z Tottenhamem Hotspur. 52-latek ma prowadzić londyński team przynajmniej do końca czerwca 2023 roku.

Piłkarze Kogutów w trakcie minionego weekendu przegrali w Premier League z Man Utd. To zdecydowało o tym, że sternicy Tottenhamu podjęli decyzję o zmianie na stanowisku opiekuna drużyny. The Spurs plasują się aktualnie na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 15 punktów.

Czytaj więcej: Antonio Conte dokona rewolucji w Tottenhamie? Oto jego lista życzeń

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 14:41.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze