Media: Chelsea chce podebrać dyrektora sportowego PSG!

Luis Campos
PressFocus Na zdjęciu: Luis Campos

Brytyjski Daily Mail informuje, że Chelsea jest podobno zainteresowana zatrudnieniem Luisa Camposa jako dyrektora sportowego do pracy z nowo mianowanym głównym trenerem Grahamem Potterem.

  • Chelsea jest zainteresowana sprowadzeniem Camposa z PSG
  • The Blues szukają nowego dyrektora sportowego
  • Według mediów miało już dojść do pierwszych rozmów obu stron

Campos przeniesie się na Stamford Bridge?

Campos jest rozważany przez The Blues jako następca Michaela Emenalo, który w zeszłym roku odszedł do AS Monaco. 58-latek obecnie pracuje jako dyrektor sportowy w Paris Saint-Germain, jednak we francuskim klubie pracuje dopiero od czerwca. Wcześniej miał okazję współpracować z Lille, Monako i Realem Madryt.

Nowi właściciele Chelsea, na czele z amerykańskim inwestorem Toddem Boehly’m, są postrzegani jako niezadowoleni zarówno z występów drużyny, jak i struktur zastanych w klubie – stąd zmiana menedżera.

Media informują też, że miało już dojść do wspólnej rozmowy Todda Boehly’ego z Luisem Camposem, jednak jej przebieg nie jest znany.

The Blues są chętni do ponownego agresywnego inwestowania w styczniowym okienku transferowym po tym, jak tego lata wydali rekordowe 261 milionów funtów na nowych graczy, wliczając w to pozyskanie za spore pieniądze Raheema Sterlinga, Wesleya Fofany i Kalidou Koulibaly’ego.

Dlatego Boehly naciska na ściągnięcia Camposa na Stamford Bridge jak najszybciej, aby być przygotowanym przed styczniowym oknem transferowym. Campos zdobył reputację w Monako i Lille, dwukrotnie budując silne drużyny, które były konkurencyjne i jednocześnie przynosiły zyski.

Zobacz również: Ramos walczy o powrót do reprezentacji Hiszpanii

Komentarze