Bernardo Silva podgrzał atmosferę przed derbami Manchesteru

Bernardo Silva
Pressfocus Na zdjęciu: Bernardo Silva

W sobotę będziemy świadkami elektryzującego widowiska na angielskich boiskach. Nadszedł czas na debry Manchesteru. Obie ekipy są naszpikowane gwiazdami, więc nie będziemy mogli narzekać na nudę. Tymczasem Bernardo Silva dokręcił śrubę Czerwonym Diabłom, wspominając o dotkliwej porażce z Liverpoolem z przed kilkunastu dni.

• W sobotnie południe dojdzie do derbów Manchesteru
  • Cała Anglia czeka na ten mecz, który od wielu lat wzbudza wiele emocji wśród kibiców
  • Tymczasem Bernardo Silva nie gryzł się w język na konferencji prasowej i zaczepił odwiecznych rywali

Bernardo Silva wpisze się na listę strzelców w derbach?

Bernardo Silva na konferencji prasowej ostrzegł Manchester United, że Obywatele są w stanie powtórzyć ostatni wynik Liverpoolu. W zeszłym sezonie obie drużyny spotkały się trzy razy. Grudniowy pojedynek nieco nas rozczarował, ponieważ nie zobaczyliśmy na Old Trafford goli. Później w ramach Pucharu Ligi Angielskiej, Manchester City przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (2:0). Natomiast w rundzie rewanżowej Premier League, Czerwone Diabły pokonały odwiecznych rywali (2:0).

Tego lata Man Utd przeszedł małą rewolucję. Drużynową kadrę zasiliły wielkie nazwiska, w tym Cristiano Ronaldo. Jednak pod dowództwem Norwega klub aktualnie nie sieje postrachu na angielskich boiskach czy arenie międzynarodowej. Być może, gdyby nie decydujące bramki Portugalczyka w ostatnich minutach na przestrzeni tej jesieni, Solskjaer oglądałby derby Manchesteru w telewizji.

Wróćmy jednak do rzeczywistości. Na wyspach wielkim echem odbiła się potężna porażka Manchesteru United podczas starcia z Liverpoolem (0:5). Wówczas zobaczyliśmy różnicę klas. Właśnie do tego momentu powrócił reprezentacyjny kolega CR7, który mieszka po niebieskiej części Manchesteru.

Przed derbami każdy z nas koncentruje się na najlepszym wyniku. Jesteśmy zespołem, który potrafi strzelić cztery czy pięć goli w jednym meczu. Dlaczego ten wynik znów nie miałby się powtórzyć? – zaznaczył Silva.

Wspaniałe uczucie, kiedy wygrywasz derby. Wtedy odczuwasz dumę i satysfakcję – dodał.

Ronaldo dobrze sobie radzi, strzela gole na zawołanie. W sobotę spróbujemy go powstrzymać, aby nie wpisał się na listę strzelców – zakończył.

Statystyki Ronaldo przeciwko Man City

Cristiano Ronaldo wystąpił dotychczas w 12 spotkaniach dla Manchesteru United. Strzelił w nich łącznie dziewięć goli i raz zanotował asystę. Atakujący znakomicie czuje się w czerwonej koszulce, czego dowodem są jego dokonania boiskowe.

Teraz skupmy się wyłącznie na statystykach 36-latka przeciwko Manchesterowi City. Trzeba przyznać, że bilans meczów bezpośrednich zapowiada nam, że CR7 nawet nie śni o porażce.

Statystyki Ronaldo przeciwko Man City:

Rozegrane spotkaniaLiczba występów w wyjściowym składzieRozegrane minutyGoleStrzałyCelne strzałyAsystyWykreowane sytuacjeBilans przeciwko Man CityLiczba minut potrzebna na strzelenie gola
1311970′449171268 – wygranych, 2 – remisy, 3 – porażki243′

Przeczytaj również: Manchester United – Manchester City: typy, kursy, zapowiedź (06.11.2021)

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.