Arteta unika głośnego tematu. “Nie powinienem odpowiadać na to pytanie”

Mikel Arteta niedawno posadził na ławce Aarona Ramsdale’a, a wstawił do składu Davida Rayę. Hiszpański trener unikał jednak odpowiedzi na pytanie dotyczące kwestii doboru bramkarza. Jego słowa można interpretować tak, że postawa obu zawodników zadecydowała o zmianie warty.

Ramsdale i Raya
Obserwuj nas w
IMAGO / PA Images Na zdjęciu: Ramsdale i Raya
  • Mikel Arteta we wrześniu zdecydował, że jego nowym numerem jeden będzie David Raya
  • Hiszpan w niedawnej wypowiedzi podkreślił jakość Aarona Ramsdale’a
  • Jednocześnie przyznał, że pytanie o tę zmianę nie powinno być skierowane do niego

Arteta nie wątpi w jakość Ramsdale’a, tylko jakie to ma znaczenie dla bramkarza?

Arsenal od początku sezonu nie prezentuje się solidnie w defensywie. Mikel Arteta poszukuje nowych rozwiązań. Jednym z bardziej drastycznych dotyczy obsady bramki. Po powrocie zawodników z przerwy reprezentacyjnej Hiszpan zaczął stawiać na swojego rodaka, Davida Rayę. Od tamtej pory Aaron Ramsdale pełni rolę rezerwowego. Wystąpił jedynie w środowym meczu Pucharu Ligi z Brentfordem. Angielskie media niezwykle żyją tym tematem i są pewne, że drugi, że Ramsdale niebawem zdecyduje się na odejście, jeśli sytuacja się nie zmieni. O głośną kwestię zapytano samego trenera Kanonierów.

Nie sądzę, że powinienem odpowiadać na pytanie dotyczące jakości Ramsdale’a. To ja podpisałem z nim kontrakt, gdy wszyscy inni kwestionowali moją decyzję. Nie ja powinienem odpowiadać na to pytanie – podkreślił Arteta.

Choć Hiszpan, jak zwykle, popisał się dyplomacją, jego słowa można zrozumieć tak, że to postawa na treningach doprowadziła do głośnej roszady. Najbliższy czas pokaże, czy Ramsdale zdoła odwrócić swoją sytuację. W najbliższą sobotę londyńczyków czeka wyjazdowy mecz ligowy z Bournemouth.

Czytaj więcej: Ramos przed meczem z Barceloną. “Są faworytem do wszystkiego”.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze