Aguero: Haaland może potrzebować trochę czasu na adaptację

Erling Haaland
Pressfocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Jedną z największych operacji w trakcie letniego okienka transferowego były przenosiny Erlinga Haalanda do Manchesteru City. Zdaniem mediów Norweg skazany jest na sukces w Anglii. Zdaniem legendy Obywateli – Sergio Aguero, napastnik może potrzebować dłuższej chwili na aklimatyzację w nowej drużynie.

  • Erling Haaland dołączył latem do Manchesteru City za 60 milionów euro
  • Od Norwega oczekuje się, ze z marszu wskoczy do wyjściowego składu i zacznie strzelać regularnie bramki
  • Sergio Aguero zaznacza, że napastnik może potrzebować chwili na adaptację, tak jak miało to miejsce w jego przypadku

“Haaland to ważne wzmocnienie dla Obywateli”

Saga transferowa z udziałem Erlinga Haalanda dobiegła końca wraz z początkiem lipca. Norweg zamienił Borussię Dortmund na Manchester City, stając się tym samym jednym z najdroższych nabytków w historii klubu z Etihad. 21-latkowi wróży się ogromną karierę, dlatego informacja o jego transferze była prawdziwą bombą w świecie piłki nożnej. 

Bukmacherzy prześcigają się już w ofertach zakładów na to, ile bramek Haaland strzeli w swoim debiutanckim sezonie w Premier League. Spekuluje się także na temat tego, czy zostanie on królem strzelców w kampanii 2022/23. Nieco inną optykę na jego osobę ma Sergio Aguero. Legendarny napastnik Obywateli stwierdził, że Norweg może potrzebować czasu na aklimatyzację w nowym zespole i nowej lidze. 

– Haaland będzie potrzebował trochę czasu, żeby zaaklimatyzować się w Anglii i drużynie prowadzonej przez Pepa Guardiolę – stwierdził Argentyńczyk. 

– Haaland to bardzo ważne dla Manchesteru City wzmocnienie. On już udowodnił swoją bramkostrzelność. Jego statystyki w lidze niemieckiej i europejskich pucharach to potwierdzają. Logiczne jest, że będzie potrzebował czasu na adaptację. Zwłaszcza w tak silnej lidze jak Premier League. Jestem przekonany, że sobie z tym poradzi, a rezultaty zobaczymy już niedługo – dodał. 

– Myślę, że zawodnik z elity, jakim jest Haaland nie będzie miało problemów z dostosowaniem swojej gry do zespołu Guardioli. Może to chwilę zająć, tak jak mnie, ale jak tylko wskoczy na odpowiednie obroty, wszystko stanie się łatwiejsze – zakończył.

Czytaj u nas: Gwiazda na dłużej w Manchesterze City

Komentarze