Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Arabowie nie kupią Newcastle United

Bogaci Arabowie z Arabii Saudyjskiej wydali komunikat, w którym poinformowali, że nie zdecydują się jednak zakupić Newcastle United. Rozmowy dotyczące przejęcia angielskiego klubu trwały zbyt długo i stracili cierpliwość.

Czytaj dalej…

Mowa o bogatym konsorcjum Public Investment Fund (PIF). Mieli oni oferować działaczom Newcastle United 300 milionów funtów za nabycie pakietu większościowego. W komunikacie czytamy jednak o „przewlekłym charakterze negocjacji”, który zmusił Arabów do wycofania swojej propozycji. Zaznaczyli przy tym, że wyrażają oni ubolewanie, że nie zdołali przejąć Newcastle United.

Kontrowersyjna inwestycja

Cała sprawa od początku wzbudzała sporo kontrowersji w Anglii. W sprawie przejęcia klubu przez Public Investment Fund protestowali m.in. obrońcy praw człowieka, zaznaczając jakich praktyk i łamania prawa dochodzi w Arabii Saudyjskiej.

Co godne podkreślenia Public Investment Fund należy do księcia Mohammeda bin Salmana, który pełni zarazem funkcję prezesa. Jego księstwo oskarżane jest tymczasem o transmitowanie nielegalnych meczów za pośrednictwem należącego do Arabów kanału beoutQ.

Komentarze