Koniec przygody w Londynie? Antonio Conte marzy o powrocie

Antonio Conte
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Pozycja Antonio Conte w Tottenhamie jest coraz słabsza. Wiele wskazuje na to, że po sezonie dojdzie między stronami do rozstania. Takie rozwiązanie pasuje samego Włochowi, który marzy o powrocie do Serie A – informuje Nicolo Schira.

  • Władze Tottenhamu skłaniają się ku zakończeniu współpracy z Antonio Conte
  • Włoski menedżer planuje po sezonie wrócić do Serie A
  • Jego kontrakt najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony

Conte chce wrócić tam, gdzie radził sobie najlepiej

Antonio Conte objął stery w Tottenhamie w listopadzie 2021 roku. Jego debiutanckie miesiące w ekipie z Londynu były bardzo udane. Szybko poprawił grę zespołu i wyniki, a w końcowym rezultacie wywalczył awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, co z początku wydawało się bardzo trudne do zrealizowania. Włoch dobrze rozpoczął także kampanię 2022/2023. Długo utrzymywał się tuż za plecami Arsenalu i Manchesteru City, lecz z biegiem czasu “Koguty” zaczęły odstawać od tej dwójki.

Nie zmieniało to jednak faktu, że w gabinetach Tottenhamu panowało przekonanie o właściwym wyborze szkoleniowca. Media informowały, że władze klubu postarają się przekonać Conte do podpisania nowego, wieloletniego kontraktu.

Konfliktowy charakter Włocha może w tej kwestii okazać się decydujący. Winę za kolejne niepowodzenia publicznie zrzucał na brakującą jakość w składzie i złe transfery, czym coraz bardziej zniechęca do siebie kibiców oraz klubowych włodarzy. W chwili obecnej wydaje się, że najrealniejszym scenariuszem jest zakończenie współpracy wraz z końcem sezonu.

Wówczas wygaśnie kontrakt włoskiego szkoleniowca. Jak informuje Nicolo Schira, on sam byłby chętny na taki ruch, gdyż jego celem jest powrót do Serie A. Conte najprawdopodobniej liczy na angaż w Juventusie. Wcześniej łączono go z Interem Mediolan, lecz pozycja Simone Inzaghiego stała się dużo mocniejsza.

Zobacz również:

Ten Hag: musimy wiele poprawić, jeśli chcemy walczyć o najwyższe cele
Erik ten Hag

Debiutancki sezon Erika ten Haga w roli szkoleniowca Manchesteru United przebiega bardzo obiecująco. Holender ma natomiast świadomość, że włączenie się do rywalizacji o najwyższe cele wymaga sporej poprawy w wielu aspektach. Manchester United znajduje się w świetnej dyspozycji “Czerwone Diabły” zbliżyły się do czołówki i mogą nawet zagrozić Arsenalowi Erik ten Hag ma świadomość, że

Czytaj dalej…

Komentarze