Przemysław
Tytoń

Przemysław Tytoń to polski bramkarz, który obecnie występuje w Twente Enschede. Na swoim koncie ma także kilkanaście występów w reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

22
IMAGO/Pro Shots
Imię i nazwisko Przemysław Tytoń
Data urodzenia 1987-01-04
Miejsce urodzenia Zamość
Narodowość Polska
Aktualny klub Twente Enschede
Pozycja bramkarz
Waga 88 kg
Wzrost 195 cm

Przemysław Tytoń – kariera

Urodzony 4 stycznia 1987 roku Przemysław Tytoń piłkarską karierę rozpoczynał w Hetmanie Zamość, z którego w 2005 roku trafił do Górnika Łęczna. W klubie tym debiutował na boiskach Ekstraklasie. Miało to miejsce w sierpniu 2005 roku, gdy miał zaledwie 18 lat i 7 miesięcy. W lidze polskiej rozegrał zaledwie 20 spotkań.

Od 2007 roku występuje poza granicami naszego kraju. Najpierw wiele lat spędził w Holandii, gdzie reprezentował barwy Rody JC Kerkrade i PSV Eindhoven. Na swoim koncie ma również występy w hiszpańskich zespołach Elche i Deportivo La Coruna, a także w VfB Stuttgart. Na początku 2019 roku podjął decyzję o wyjeździe za ocean, gdzie występował w bramce FC Cincinnati, drużyny występującej na boiskach Major League Soccer.

W marcu 2022 roku wrócił do Europy i podpisał kontrakt z Ajaksem Amsterdam, w którym pozostał do końca sezonu 2022/23. Następnie przeniósł się do Twente Enschede.

W trakcie swojej kariery Tytoń miał również okazję bronić bramki reprezentacji Polski, w której zadebiutował 29 maja 2010 roku w towarzyskim spotkaniu z Finlandią. Szkoleniowcem Biało-Czerwonych był wówczas Franciszek Smuda. W 2012 roku stał w bramce polskiego zespołu podczas turnieju finałowego Euro 2012.

Przemysław Tytoń – aktualności