Pape
Souare

Pape Souare to senegalski piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Jego największym sukcesem jest wygranie mistrzostwa Francji z Lille w 2011 roku. Od lipca 2022 roku pozostaje bez klubu.

Czytaj dalej…

Imię i nazwisko Pape Souare
Data urodzenia 1990-06-06
Miejsce urodzenia Mbao
Narodowość Senegal
Aktualny klub Bez klubu
Pozycja lewy obrońca
Waga 68 kg
Wzrost 178 cm

Pape Souare – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoPape N’Diaye Souare
Data urodzenia6 czerwca 1990 rok
Miejsce urodzeniaMbao
NarodowośćSenegal
Aktualny klubBez klubu
PozycjaLewy obrońca
Waga68 kg
Wzrost1,78 m

Pape Souare – kariera

Urodzony 6 czerwca 1990 roku Pape Souare piłkarską karierę rozpoczął w zespole Lille, który z roczną przerwą na występy na wypożyczeniu w Stade de Reims, reprezentował do końca 2015 roku. Na boiskach francuskiej Ligue 1 rozegrał do tej pory 79 spotkań, zdobywając trzy gole.

W styczniu 2015 roku ponad pięć milionów euro wyłożyło za niego grające w Premier League Crystal Palace. Pierwsze półtora roku było udane dla senegalskiego lewego obrońcy, bowiem rozegrał w tym czasie 43 spotkania na boiskach angielskiej ekstraklasy. W kolejnych trzech sezonach Souare zanotował łącznie zaledwie pięć występów i latem 2019 roku pożegnał się z klubem.

W sierpniu 2019 roku został piłkarzem drugoligowego Troyes, w którym spędził jeden sezon. Tam jego kariera zaczęła hamować. Przez rok szukał klubu, by zakotwiczyć w trzecioligowym Charltonie. Rozegrał dla klubu 13 spotkań, a po roku podziękowano mu za współpracę. Aktualnie piłkarz, który ma na koncie 26 występy i jednego gola w reprezentacji Senegalu, pozostaje bez klubu.

Największym sukcesem Souare jest bez wątpienia zdobycie w 2011 roku z Lille mistrzostwa Francji.

Pape Souare – aktualności