Maciej
Sadlok

Urodzony 29 czerwca 1989 roku Maciej Sadlok piłkarską karierę rozpoczynał w zespole Pasjonata Dankowice, ale na szerokie wody wypłynął w Ruchu Chorzów. To właśnie w barwach tego klubu debiutował na boiskach polskiej ekstraklasy. Miało to miejsce w lipcu 2007 roku, gdy lewy obrońca miał zaledwie 18 lat.

Czytaj dalej…

21
IMAGO/Grzegorz Wajda
Imię i nazwisko Maciej Sadlok
Data urodzenia 1989-06-29
Miejsce urodzenia Oświęcim
Narodowość Polska
Aktualny klub Ruch Chorzów
Pozycja lewy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 186 cm

Maciej Sadlok – kariera

Kolejnym przystankiem w karierze Sadloka była Polonia Warszawa, ale zdecydowanie najbardziej zadomowił się w Wiśle Kraków, której barwy reprezentował od lipca 2014 roku. Od tego czasu był nieprzerwanie podstawowym zawodnikiem Białej Gwiazdy i jednym z jej najbardziej doświadczonych zawodników. W trakcie swojej kariery rozegrał ponad 300 spotkań na boiskach Ekstraklasy.

Po spadku Wisły Kraków do 1 Ligi Maciej Sadlok wrócił do Ruchu Chorzów, z którym chciał powalczyć o powrót do Ekstraklasy.

Lewy obrońca ma na swoim koncie również 15 występów w reprezentacji Polski, w której debiutował w towarzyskim spotkaniu z Rumunią w 2009 roku za kadencji Franciszka Smudy. Choć w międzyczasie był powoływany do kadry przez różnych selekcjonerów, to po raz ostatni z orzełkiem na piersi wystąpił w marcu 2011 roku.