Robert
Pich

Radosław Pich to słowacki piłkarz wystęupjący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2022 roku zawodnik Legii Warszawa, z którą wygrał Puchar Polski. Jeden z pięciu obcokrajowców z największą liczbą występów w PKO BP Ekstraklasie.

Czytaj dalej…

IMAGO/Paweł Andrachiewicz/PressFocus
Imię i nazwisko Robert Pich
Data urodzenia 1988-12-12
Miejsce urodzenia Svidnik
Narodowość Słowacja
Aktualny klub Legia II Warszawa
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 173 cm

Robert Pich – kariera

Radosław Pich kształcił się w Tesli Stropkov. Szybko wzbudził zainteresowanie Slavii Praga, gdzie jednak nie zagrzał miejsca. Jeden z największych czeskich klubów najpierw wypożyczył go do SK Holice, a następnie sprzedał do Podbrezovej. Miał problem z zagrzaniem na dłużej miejsca. To udało się Pichowi dopiero zimą 2011 roku, gdy dołączył do MKS Żyliny. Pomógł klubowi sięgnąć po podwójną krajową koronę, czym zwrócił na siebie uwagę w Polsce. Za zaledwie 26 tysięcy euro przeniósł się do Śląska Wrocław, gdzie szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie.

Udane dwa lata sprawiły, że pomocnik zaczął otrzymywać oferty z silniejszych lig. Latem FC Kaiserslautern wykupiło Picha za 300 tysięcy euro, ale już po pół roku wrócił on – w ramach wypożyczenia – do Śląska. Po zawirowaniach kontraktowych ponownie związał się na stałe z wrocławianami dopiero zimą 2017 roku. Od tamtej pory budował swoją legendę na polskich boiskach. Latem 2022 roku postawił na jeszcze jedno wyzwanie. Jako wolny agent przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie wygrał Puchar Polski. Przy Łazienkowskiej pełni głównie rolę rezerwowego. Faktem jest jednak, że Słowak to jeden z pięciu obcokrajowców z największą liczbą występów w Ekstraklasie. Po sezonie 2022/2023 licznik jego gier wskazywał na 270 ligowych meczów.

Po zakończeniu sezonu 2022/23 został przesunięty do zespołu rezerw.

Pich rozegrał w przeszłości jeden mecz dla młodzieżowej reprezentacji Słowacji. Nigdy jednak nie zadebiutował w seniorskiej kadrze narodowej.

Robert Pich – aktualności