Rob
Holding

Rob Holding to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2023 roku zawodnik Crystal Palace. Wcześniej przez wiele lat był piłkarzem Arsenalu, z którym sięgnął po dwa Puchary Anglii i dwie Tarcze Wspólnoty. Były młodzieżowy reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

4
IMAGO/David Blunsden
Imię i nazwisko Rob Holding
Data urodzenia 1995-09-20
Miejsce urodzenia Stalybridge
Narodowość Anglia
Aktualny klub Crystal Palace
Pozycja środkowy obrońca
Waga 81 kg
Wzrost 189 cm

Rob Holding – kariera

Rob Holding pierwsze kroki stawiał w Stalybridge Celtic Juniors, ale już w wieku siedmiu lat dołączył do szkółki Bolton Wanderers. Bez większych problemów pokonywał kolejne szczeble akademii, a w 2020 roku klub postanowił, że trzeba dać mu szansę w seniorskim futbolu. Holding trafił na wypożyczenie do czwarto ligowego Bury. Spędził tam trzy miesiące i łącznie rozegrał… jeden mecz. Po powrocie do Boltonu podpisał jednak pierwszy profesjonalny kontrakt.

W zespole Wędrowców spędził zaledwie jeden sezon. Na poziomie Championship rozegrał udaną, pod względem indywidualnym, kampanię 2015/2016. Kibice wybrali go najlepszym zawodnikiem drużyny, problem polegał jednak na tym, że Bolton spadł do trzeciej ligi. Holding nie zamierzał pozostać na tak niskim poziomie rozgrywek i wówczas zgłosił się po niego Arsenal. Kanonierzy pozyskali defensora za około trzy miliony euro. W obliczu kontuzji Anglik szybko zadebiutował w pierwszym zespole, a w kolejnych latach stanowił solidne uzupełnienie kadry. W Arsenalu Mikela Artety jest już jednak głównie rezerwowym. Mimo tego może pochwalić się wygraniem z londyńczykami dwóch Pucharów Anglii oraz dwóch Tarcz Wspólnoty.

We wrześniu 2023 roku opuścił Emirates Stadium i zasilił szeregi innego londyńskiego klubu – Crystal Palace.

Holding reprezentował Anglię na poziomie młodzieżowym (U-21), ale nigdy nie zadebiutował w seniorskiej kadrze narodowej.

Rob Holding – aktualności