Rhys
Williams

Rhys Williams to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Wychowanek Liverpoolu, z którego jest obecnie wypożyczony do Aberdeen FC. Młodzieżowy reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

18
IMAGO/Stephen Dobson
Imię i nazwisko Rhys Williams
Data urodzenia 2001-02-03
Miejsce urodzenia Preston
Narodowość Anglia
Aktualny klub Aberdeen
Pozycja środkowy obrońca
Waga 82 kg
Wzrost 195 cm

Rhys Williams – kariera

Rhys Williams dołączył do szkółki Liverpoolu już w wieku dziesięciu lat. Bez najmniejszych problemów pokonywał kolejne szczeble akademii, a w 2019 roku sięgnął po młodzieżowy Puchar Anglii. Wówczas The Reds stwierdzili, że defensorowi potrzeba konkretnej dawki minut na boisku, toteż wypożyczyli go do Kidderminster Harries na rundę jesienną sezonu 2019/2020. Po powrocie na Anfield, zadebiutował w pierwszej drużynie we wrześniu 2020 roku, partnerując Virgilowi van Dijkowi na środku defensywy. Później otrzymywał sporadyczne szanse od Juergena Kloppa, który regularnie chwalił go w mediach. Z powodu wielkiej konkurencji, Williams nie mógł jednak liczyć na kolekcjonowanie minut. Dlatego też w 2021 roku ponownie wybrał się na wypożyczenie. Tym razem miał spędzić cały sezon w Swansea City, ale The Reds odwołali swego podopiecznego zimą. Po kolejnej rundzie bez większych sukcesów, trafił na kolejne pół roku do Blackpool. Stamtąd jednak również wrócił w styczniu.

Choć latem 2023 roku w Liverpoolu panowała rewolucja kadrowa, Klopp i tak nie znalazł miejsca dla Williamsa. Już na początku okienka klub wynegocjował wypożyczenie piłkarza do szkockiego Aberdeen, gdzie w założeniu ma spędzić cały sezon 2023/2024.

Williams był regularnie powoływany do kolejnych młodzieżowych reprezentacji Anglii. Obecnie występuje w kadrze U21.

Rhys Williams – aktualności