Rade
Krunić

Rade Krunić to bośniacki piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od stycznia 2024 roku zawodnik Fenerbahce Stambuł. W Turcji występuje na zasadzie wypożyczenia z Milanu, z którym sięgnął po mistrzostwo Serie A. Kapitan reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

Czytaj dalej…

33
IMAGO/Seskim Photo TR
Imię i nazwisko Rade Krunić
Data urodzenia 1993-10-07
Miejsce urodzenia Foca
Narodowość Bośnia i Hercegowina
Aktualny klub Fenerbahce Stambuł
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 74 kg
Wzrost 184 cm

Rade Krunić – kariera

Rade Krunić swoje pierwsze kroki stawiał w szkółce Sutjeska Foca, gdzie zadebiutował w seniorach, mając zaledwie 17 lat. Zimą 2013 roku zdecydował się na przenosiny do Serbii, a konkretnie do Donji Srem. Po półtora roku był gotowy na kolejny krok – przyjął ofertę z Hellasu Werona. Włosi szybko wypożyczyli go jednak z powrotem do Donji Srem, a po powrocie z wypożyczenia nie wiązali z nim wielkich nadziei. Krunić trafił do serbskiego Borac Cacac, gdzie spędził rundę wiosenną sezonu 2014/2015. Wówczas zauważyło go FC Empoli.

Tam zapuścił korzenie i udowodnił, że stać go na grę na wysokim poziomie. W sezonie 2017/2018 wydatnie pomógł drużynie w wygraniu rozgrywek Serie B i awansie do włoskiej ekstraklasy. Szybko udowodnił też, że i w Serie A radzi sobie co najmniej solidnie. Latem 2019 roku postawił na niego AC Milan, płacąc niespełna dziewięć milionów euro.

Potrzebował nieco czasu na aklimatyzację, ale już w sezonie mistrzowskim (2021/2022) rozegrał 28 spotkań w samej lidze, dokładając kilka cegiełek do wymarzonego tytułu. Do końca swojego pobytu Bośniak był ważnym żołnierzem w szatni Rossonerich, zawsze gotowym do pomocy drużynie. W styczniu 2024 roku obie strony uznały jednak, że najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie czasowe rozstanie. Krunić na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Fenerbahce Stambuł.

Krunić zadebiutował w reprezentacji Bośni i Hercegowiny w 2016 roku. Dziś jest nie tylko etatowym kadrowiczem, ale i kapitanem drużyny.

Rade Krunić – aktualności