Patson
Daka

Patson Daka to zambijski piłkarz występujący na pozycji środkowego napastnika. Od 2021 roku broni barw angielskiego Leicester City. Etatowy reprezentant Zambii.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/Allstar Picture Library Ltd
Imię i nazwisko Patson Daka
Data urodzenia 1998-10-09
Miejsce urodzenia Chingola
Narodowość Zambia
Aktualny klub Leicester City
Pozycja środkowy napastnik
Waga 71 kg
Wzrost 183 cm

Patson Daka – kariera

Patson Daka rozpoczął karierę w zambijskiej akademii Kafue Celtic. Stamtąd trafiał na wypożyczenia do Nchanga Rangers oraz Power Dynamos. W styczniu 2017 roku napastnik wzbudził zainteresowanie RB Salzburg, klubu znanego z inwestowania w nieoczywistych, młodych graczy. Zespół Byków to też świetna trampolina do poważniejszych lig. Tak też stało się w przypadku Daki. Zambijczyk pomógł drużynie wygrać cztery kolejne mistrzostwa Austrii, a także trzy krajowe puchary oraz młodzieżową Ligę Mistrzów. Był jedną z gwiazd drużyny; w sezonie 2020/2021 został królem strzelców i najlepszym graczem ligi.

Te osiągnięcia sprawiły, że po Dakę sięgnęło Leicester City. Latem 2021 roku Lisy zapłaciły za snajpera 30 milionów euro.

Jak dotąd piłkarz ma problem ze załapaniem się do wyjściowej jedenastki, ale nawet jako rezerwowy potrafi przydać się drużynie. Nie stracił bowiem instynktu snajpera. Z Lisami sięgnął po Tarczę Wspólnoty w 2022 roku.

Daka zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Zambii w wieku zaledwie 17 lat. Dziś jest już etatowym kadrowiczem.

Patson Daka – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Patson Daka?

Patson Daka rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 20.

W jakich klubach grał Patson Daka?

Patson Daka w trakcie swojej kariery grał w klubach: Nchanga Rangers, Green Buffaloes, Kafue Celtic, Power Dynamos, FC Kiefering, Red Bull Salzburg i Leicester City.