Nico
Schulz

Nico Schulz to niemiecki piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od lipca 2023 roku wolny zawodnik, wcześniej gracz, m.in., Borussii Dortmund. Były reprezentant Niemiec.

Czytaj dalej…

IMAGO/Kirchner/Marco Steinbrenner
Imię i nazwisko Nico Schulz
Data urodzenia 1993-04-01
Miejsce urodzenia Berlin
Narodowość Niemcy
Aktualny klub brak klubu
Pozycja lewy obrońca
Waga 83 kg
Wzrost 180 cm

Nico Schulz – kariera

Nico Schulz za młodu uczęszczał do szkółki BSC Rehberge Berlin, ale w wieku siedmiu lat dołączył już do akademii Herthy. Szybko zwrócono tam na niego uwagę. Dysponował dynamiką i inteligencją, zwrócił też uwagę Liverpoolu. Niedługo później dołączył do seniorskiej drużyny ze stolicy Niemiec, gdzie ostatecznie spędził pięć lat, zbierając niezbędne doświadczenie. Latem 2015 roku Borussia Moenchengladbach wyłożyła na lewego obrońcę cztery miliony euro. Tam jednak nie zdołał przebić się do pierwszego składu i przez dwa lata rozegrał zaledwie 13 spotkań. Postanowił spróbować czegoś nowego – odszedł do TSG Hoffenheim.

Przez dwa lata w nowej drużynie dał się poznać jako jeden z najlepszych bocznych defensorów Bundesligi. Był solidny w obronie, ale dostarczał też konkrety w ataku. Borussia Dortmund była oczarowana. Latem 2019 roku zapłaciła za Schulza ponad 25 milionów euro, wierząc, że zabezpieczyła swoją lewą flankę na lata.

Niestety, Niemiec nie spełnił oczekiwań na Signal Iduna Park. Grywał rzadko, a regularnie co pół roku klub szukał dla niego nowego pracodawcy – bez skutków. Sytuacji piłkarza nie poprawiły też oskarżenia o znęcanie się nad ciężarną żoną. Ostatecznie BVB udało się latem 2023 roku rozwiązać kontrakt z graczem na rok przed wygaśnięciem współpracy. Od tamtej pory Schulz jest wolnym zawodnikiem.

Obrońca regularnie reprezentował Niemcy na poziomie młodzieżowym, a w seniorskiej kadrze zadebiutował we wrześniu 2018 roku. Dla Die Mannschaft rozegrał łącznie 12 spotkań, strzelając dwie bramki. Jego ostatni mecz dla kraju przypadł na listopad 2020 roku.

Nico Schulz – aktualności