Milan
Rundić

Milan Rundić to serbski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2021 roku zawodnik Rakowa Częstochowa, z którym sięgnął po mistrzostwo, Puchar oraz dwa Superpuchary Polski. Trzykrotny mistrz Słowacji. Były młodzieżowy reprezentant Serbii.

Czytaj dalej…

3
IMAGO/Grzegorz Wajda
Imię i nazwisko Milan Rundić
Data urodzenia 1992-03-29
Miejsce urodzenia Belgrad
Narodowość Serbia
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja środkowy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 188 cm

Milan Rundić – kariera

Milan Rundić jest wychowankiem serbskiego FK Rad Belgrad, ale w 2011 roku przeniósł się do FK Kolubary. Tam zadebiutował w drugiej lidze i przywitał się z seniorskim futbolem. Nie pozostał jednak długo w ojczyźnie. Po zaledwie dwóch latach zdecydował się na transfer do chorwackiego Interu Zapresić – rozegrał jednak dla niego tylko trzy spotkania.

Latem 2013 roku trafił do Słowacji, która okazała się dla niego ziemią obiecaną. W barwach  AS Trencin sięgnął po dwa mistrzostwa, a do tego dwa krajowe puchary. To wystarczyło, by zainteresował się nim Slovan Bratysława. W tym zespole Rundić sięgnął po kolejny tytuł mistrzowski i dwa Puchary Słowacji.

Zimą 2019 roku postawił jednak na nowe wyzwanie, wiążąc się z czeską Karviną. Został tam przez półtora roku, zanim jako wolny zawodnik trafił do Podbeskidzia. Na poziomie Ekstraklasy pokazał się z dobrej strony. Na tyle dobrej, że zgłosił się po niego Raków Częstochowa. W zespole Medalików jest od 2021 roku ważnym elementem rotacji. Pod wodzą Marka Papszuna dołożył do osobistej gabloty mistrzostwo, Puchar i dwa Superpuchary Polski.

Rundić w maju 2014 roku rozegrał jedno spotkanie dla młodzieżowej reprezentacji Serbii. Nigdy nie otrzymał jednak powołania do seniorskiej kadry narodowej.

Milan Rundić – aktualności