Marcus
Bettinelli

Marcus Bettinelli to angielski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2021 roku zawodnik Chelsea, z którą wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. Były młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

13
IMAGO/Katie Chan
Imię i nazwisko Marcus Bettinelli
Data urodzenia 1992-05-24
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Chelsea FC
Pozycja bramkarz
Waga 82 kg
Wzrost 193 cm

Marcus Bettinelli – kariera

Marcus Bettinelli urodził się w Londynie i szkolił się w akademii Fulham. W wieku 20 lat londyński klub wysłał go na wypożyczenie do zespołu z National League, czyli Dartford. Następny rok spędził z kolei, łapiąc doświadczenie w Accrington Stanley – ta drużyna występowała już jednak wyżej, na poziomie League Two.

Po powrocie z wypożyczenia zadebiutował w pierwszej drużynie Fulham. Przez sześć lat lawirował pomiędzy byciem pierwszym, a drugim golkiperem. Sezon 2020/2021 spędził zaś w drugoligowym Middlesbrough, gdzie był niekwestionowanym numerem jeden.

Po powrocie z wypożyczenia jego umowa z Fulham wygasła. Pojawiła się okazja, jaką była oferta z Chelsea. Bettinelli podpisał z The Blues dwuletni kontrakt, stając się trzecim golkiperem, po Edouardzie Mendym oraz Kepie. W ciągu dwóch sezonów rozegrał zaledwie jeden mecz w pierwszej drużynie, ale i tak zdecydował się przedłużyć umowę.

Bettinelli rozegrał jeden mecz dla młodzieżowej reprezentacji Anglii. Nigdy nie otrzymał szansy w seniorach.

Marcus Bettinelli – aktualności