Marcin
Cebula

Marcin Cebula to polski piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2020 roku gra dla Rakowa Częstochowa, z którym zdobywał Puchar Polski i Superpuchar Polski. Reprezentant kraju w zespołach młodzieżowych.

Czytaj dalej…

77
IMAGO/Jakub Ziemianin/400mm.pl
Imię i nazwisko Marcin Cebula
Data urodzenia 1995-12-06
Miejsce urodzenia Staszów
Narodowość Polska
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 60 kg
Wzrost 177 cm

Marcin Cebula – kariera

Marcin Cebula jest wychowankiem Pogoni Staszów. Do Korony Kielce trafił w 2008 roku, dołączając do zespołów juniorskich. Debiut w pierwszej drużynie zaliczył w sezonie 2012/2013. Miał wówczas 17 lat.

Od tego czasu Cebula otrzymywał okazje do gry, choć nieregularnie występował w wyjściowym składzie. Korona konsekwentnie na niego stawiała, widząc w nim spory potencjał i możliwość sprzedaży za większe pieniądze.

W trakcie swojej przygody z Koroną Cebula przeżywał lepsze i gorsze momenty. W pewnym okresie był bliski odejścia z klubu, gdyż nie znajdował się w planach trenera Gino Lettieriego, lecz koniec końców wrócił do łask.

Cebula przez lata był raczej wyśmiewany. Eksperci oraz kibice mieli spore wątpliwości względem jego dorobku strzeleckiego, który jak na zawodnika ofensywnego był dość mizerny. W trakcie 144 meczów dla Korony Kielce trafił do siatki zaledwie sześciokrotnie.

W 2020 roku Raków Częstochowa dokonał zaskakującej transakcji i pozyskał Cebulę. Marek Papszun dostrzegł w nim umiejętności, które pomogą drużynie. Sezon 2020/2021 był dla Cebuli bardzo udany. W 24 spotkaniach Ekstraklasy zgromadził łącznie sześć trafień i siedem asyst, pomagając Rakowowi w zdobyciu wicemistrzostwa Polski.

Poprzedni oraz obecny sezon nie ułożyły się natomiast po myśli Cebuli, głównie za sprawą problemów zdrowotnych. Długo zmagał się on z urazem mięśni przywodzicieli.

Cebula wielokrotnie reprezentował młodzieżowe drużyny narodowe. W seniorskiej kadrze nigdy jednak nie zagrał.

Marcin Cebula – aktualności

Jaki numer na koszulce ma Marcin Cebula?

Marcin Cebula rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 77.

W jakich klubach grał Marcin Cebula?

Marcin Cebula w trakcie swojej kariery grał w klubach: Pogoń Staszów, Korona Kielce i Raków Częstochowa.