Marcin Cebula – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMarcin Cebula
Data urodzenia6 grudnia 1995 roku
Miejsce urodzeniaStaszów
NarodowośćPolska
Aktualny klubRaków Częstochowa
Pozycjaofensywny pomocnik
Waga60 kg
Wzrost1,77 m

Marcin Cebula – aktualności

Marcin Cebula – kariera

Marcin Cebula jest wychowankiem Pogoni Staszów. Do Korony Kielce trafił w 2008 roku, dołączając do zespołów juniorskich. Debiut w pierwszej drużynie zaliczył w sezonie 2012/2013. Miał wówczas 17 lat.

Od tego czasu Cebula otrzymywał okazje do gry, choć nieregularnie występował w wyjściowym składzie. Korona konsekwentnie na niego stawiała, widząc w nim spory potencjał i możliwość sprzedaży za większe pieniądze.

W trakcie swojej przygody z Koroną Cebula przeżywał lepsze i gorsze momenty. W pewnym okresie był bliski odejścia z klubu, gdyż nie znajdował się w planach trenera Gino Lettieriego, lecz koniec końców wrócił do łask.

Cebula przez lata był raczej wyśmiewany. Eksperci oraz kibice mieli spore wątpliwości względem jego dorobku strzeleckiego, który jak na zawodnika ofensywnego był dość mizerny. W trakcie 144 meczów dla Korony Kielce trafił do siatki zaledwie sześciokrotnie.

W 2020 roku Raków Częstochowa dokonał zaskakującej transakcji i pozyskał Cebulę. Marek Papszun dostrzegł w nim umiejętności, które pomogą drużynie. Sezon 2020/2021 był dla Cebuli bardzo udany. W 24 spotkaniach Ekstraklasy zgromadził łącznie sześć trafień i siedem asyst, pomagając Rakowowi w zdobyciu wicemistrzostwa Polski.

Poprzedni oraz obecny sezon nie ułożyły się natomiast po myśli Cebuli, głównie za sprawą problemów zdrowotnych. Długo zmagał się on z urazem mięśni przywodzicieli.

Cebula wielokrotnie reprezentował młodzieżowe drużyny narodowe. W seniorskiej kadrze nigdy jednak nie zagrał.

Jaki numer na koszulce ma Marcin Cebula?

Marcin Cebula rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 77.

W jakich klubach grał Marcin Cebula?

Marcin Cebula w trakcie swojej kariery grał w klubach: Pogoń Staszów, Korona Kielce i Raków Częstochowa.