Lucas
Moura

Lucas Moura to brazylijski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Obecnie zawodnik Sao Paulo FC, ale na swoim koncie ma również występy w Paris Saint-Germain i Tottenhamie Hotspur. Były reprezentant Brazylii.

Czytaj dalej…

7
IMAGO/Mark Cosgrove/News Images
Imię i nazwisko Lucas Moura
Data urodzenia 1992-08-13
Miejsce urodzenia Sao Paulo
Narodowość Brazylia
Aktualny klub Sao Paulo FC
Pozycja prawoskrzydłowy
Waga 72 kg
Wzrost 172 cm

Lucas Moura – kariera

Lucas Moura jest wychowankiem jednego z największych brazylijskich klubów – Sao Paulo FC. Od najmłodszych lat wybijał się na tle konkurencji za sprawą swojej szybkości i dryblingu. Nie minęło dużo czasu, gdy o skrzydłowego zaczęły bić się największe kluby Europy. Ostatecznie tę batalię wygrało Paris Saint-Germain, które zimą 2013 roku zapłaciło za niego 40 milionów euro.

W stolicy Francji Lucas spędził pięć, wypełnionych sukcesami drużynowymi lat. Wygrał, między innymi, pięć mistrzostw Ligue 1 oraz trzy Puchary Francji. Nigdy nie był jednak etatowym zawodnikiem PSG. Zimą 2018 roku zdecydował się na przeprowadzkę do Premier League. Tottenham zapłacił za niego ponad 28 milionów euro.

W Londynie zanotował sporo wzlotów i upadków. Najlepszym sezonem w jego karierze w Anglii był 2018/2019. Regularnie grał w lidze, a także zagwarantował Kogutom awans do finału Ligi Mistrzów. W półfinale strzelił bowiem hat-tricka Ajaxowi Amsterdam. Ostatecznie londyńczycy przegrali w najważniejszym meczu z Liverpoolem (0:2).

Pod koniec sezonu 2022/2023 Tottenham ogłosił, że nie przedłuży umowy z Mourą. Zawodnik zdecydował się na powrót do ojczyzny i dołączenie do swojego pierwszego klubu – Sao Paulo.

Lucas w latach 2011-2016 był regularnie powoływany do reprezentacji Brazylii. Wystąpił z nią na dwóch turniejach Copa America. Swoje ostatnie spotkanie w barwach Canarinhos rozegrał w 2018 roku.

Lucas Moura – aktualności