Kristoffer Velde – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKristoffer Velde
Data urodzenia9 września 1999 roku
Miejsce urodzeniaKopervik
NarodowośćNorwegia
Aktualny klubLech Poznań
Pozycjaskrzydłowy
Waga65 kg
Wzrost1,79 m

Kristoffer Velde – aktualności

Kristoffer Velde – kariera

Kristoffer Velde to wychowanek norweskiego FK Haugesund, w którym zadebiutował też w seniorskim futbolu. Miało to miejsce w 2017 roku, gdy piłkarz miał 18 lat. W tamtym okresie lawirował jeszcze między pierwszą, a drugą drużyną, a w 2019 roku trafił też na wypożyczenie do Nest-Sotra IL. Po powrocie zadomowił się w Haugesund już na dobre. Grał w niemal wszystkich spotkaniach i był w stanie zdobywać w nich bramki.

Zimą 2022 roku Velde wzbudził zainteresowanie Lecha Poznań. Zmierzający po mistrzostwo kraju Kolejorz poszukiwał wzmocnień. Udało się mu kupić Norwega za nieco ponad milion euro. W rundzie wiosennej zagrał w ośmiu meczach Ekstraklasy, dokładając swoją cegiełkę do mistrzowskiego tytułu. Kolejny sezon rozpoczął już jako istotniejszy piłkarz poznańskiej drużyny. Notował gole i asysty zarówno w lidze, jak i Lidze Konferencji.

Velde to były reprezentant kadry Norwegii do lat 18. Rozegrał dla niej dwa mecze, w których strzelił bramkę. Nigdy nie otrzymał powołania do seniorskiej reprezentacji.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kristoffer Velde?

Kristoffer Velde rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 23.

W jakich klubach grał Kristoffer Velde?

Kristoffer Velde w trakcie swojej kariery grał w klubach: FK Haugesund, Nest-Sotra IL i Lech Poznań.