Ki Sung Yueng

Ki Sung-Yong

Urodzony 24 stycznia 1989 roku defensywny pomocnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w… Australii, gdzie występował w piłkarskiej drużynie w college’u w Brisbane. Po powrocie do ojczyzny występował przede wszystkim w zespole FC Seul, z którego wypłynął na szerokie wody. W styczniu 2010 roku sięgnęli po niego przedstawiciele Celtiku, a po 2,5 roku występów na szkockich boiskach przeniósł się do Premier League.

Czytaj dalej…

Ki Sung-Yong – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoKi Sung-Yong
Data urodzenia24 stycznia 1989 rok
Miejsce urodzeniaGwangju
NarodowośćKorea Południowa
Aktualny klubFC Seul
PozycjaPomocnik
Waga75 kg
Wzrost1,89 m

W 2012 roku został piłkarzem Swansea City, z którą rozstał się dopiero w 2018 roku. W międzyczasie spędził jeden sezon na wypożyczeniu w Sunderlandzie. Przed sezonem 2018/19 przeniósł się do Newcastle United. Łącznie na boiskach Premier League wystąpił 187 razy, zdobywając 15 bramek.

W styczniu 2020 roku przeniósł się do Hiszpanii, wiążąc się z Realem Mallorca. W zespole z Wysp Kanaryjskich rozegrał jednak tylko jedno spotkanie i latem powrócił do ojczyzny, zasilając szeregi swojego byłego klubu – FC Seul.

W trakcie swojej kariery Sung-yueng Ki rozegrał także 110 spotkań w reprezentacji Korei Południowej, zdobywając w nich 10 bramek.

Ki Sung-Yong – aktualności