Joao Amaral – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJoao Pedro Reis Amaral
Data urodzenia7 września 1991 roku
Miejsce urodzeniaVila Nova de Gaia
NarodowośćPortugalia
Aktualny klubLech Poznań
Pozycjaofensywny pomocnik
Waga67 kg
Wzrost1,72 m

Joao Amaral – aktualności

Joao Amaral – kariera

Do 24. roku życia Joao Amaral grał na poziomie amatorskim lub półamatorskim. Wychowanek Vilanovense FC występował najwyżej w trzeciej lidze. W 2016 roku dostrzegła go Vitoria Setubal, gdzie Amaral znacząco rozwinął swoje umiejętności i zapracował na zainteresowanie ze strony krajowych gigantów. W 2017 roku kupiła go Benfica, a później wypożyczyła do Vitorii Setubal na kolejny sezon. Latem 2018 roku pomocnik wrócił do Lizbony, ale w pierwszym zespole nie zadebiutował, bowiem na rekordowy transfer zdecydował się Lech Poznań. Licząc bonusy, Królewscy przeznaczyli na zakup Portugalczyka aż 1,5 miliona euro.

W Poznaniu kariera Amarala jest swoistą amplitudą. Przez dwa pierwsze sezony najczęściej zawodził, a w 2020 roku trafił na wypożyczenie do rodzimego kraju. W barwach Pacos Ferreira grał łącznie przez 1,5 roku, po czym znów spróbował swoich sił w ekipie Kolejorza. Sezon 2021/2022 był najlepszym w jego dotychczasowej karierze. Amaral stał się prawdziwym liderem zespołu, który zdobył mistrzostwo Polski. Do samego końca rywalizował z Ivim Lopezem o tytuł piłkarza sezonu, który ostatecznie przypadł Hiszpanowi.

Po odejściu Macieja Skorży Amaral nie wrócił już do wcześniejszej dyspozycji, a w sezonie 2022/2023 jest głównie rezerwowym.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Joao Amaral?

Joao Amaral rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 24.

W jakich klubach grał Joao Amaral?

Joao Amaral w trakcie swojej kariery grał w klubach: CD Candal, Padroense, Mirandela, FC Pedras Rubras, Oliveirense, Vitoria Setubal, Benfica, Lech Poznań i Pacos Ferreira.