Jakub
Kisiel

Jakub Kisiel to polski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2023 roku zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie jest wypożyczony z Legii Warszawa. Młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

32
IMAGO/Łukasz Sobala/PressFocus
Imię i nazwisko Jakub Kisiel
Data urodzenia 2003-02-05
Miejsce urodzenia Wyszków
Narodowość Polska
Aktualny klub Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 74 kg
Wzrost 184 cm

Jakub Kisiel – kariera

Jakub Kisiel swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w zespole Nadnarwianka Pułtusk. Nie zagrzał tam jednak miejsca, bo już w wieku 13 lat przeniósł się do szkółki Polonii Warszawa. Jak każdy istotny talent, był, rzecz jasna, sondowany przez rywali zza miedzy. W 2019 roku trafił do Legii, która wiązała z pomocnikiem spore nadzieje. Nie spotkało się to z akceptacją lokalnych kibiców.

W pierwszym zespole Wojskowych zadebiutował w lutym 2021 roku, gdy wystąpił w meczu Ekstraklasy przeciwko Rakowowi Częstochowa. W tym sezonie pojawił się jeszcze dwukrotnie na murawie, broniąc seniorskiego zespołu.

Klub zrozumiał, że Kisiel potrzebuje regularnej gry. Dlatego też zimą 2022 roku został wypożyczony do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn, gdzie pokazał się z niezłej strony. Sezon 2022/2023 ponownie spędził przy Łazienkowskiej, ale nie rozegrał ani jednego spotkania w seniorach. Dlatego też latem 2023 roku ponownie wybrał się na wypożyczenie do Fortuna 1 Ligi. Tym razem trafił do Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Kisiel regularnie występuje w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Od września 2021 roku gra dla kadry U19.

Jakub Kisiel – aktualności