Filip
Mladenović

Filip Mladenović to serbski piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy lub wahadłowego. Od 2023 roku gra dla Panathinaikosu Ateny. Wspólnie z reprezentacją Serbii wystąpił na mistrzostwach świata w Katarze.

Czytaj dalej…

25
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Filip Mladenović
Data urodzenia 1991-08-15
Miejsce urodzenia Cacak
Narodowość Chorwacja
Aktualny klub Panathinaikos Ateny
Pozycja lewy obrońca
Waga 69 kg
Wzrost 181 cm

Filip Mladenović – kariera

Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze Filip Mladenović stawiał w rodzimym Borac Cacak. W 2011 roku sięgnął po niego krajowy gigant. Crvena Zvezda zapłaciła za uchodzącego wówczas za bardzo utalentowanego zawodnika około 350 tysięcy euro. W nowym klubie Mladenović się rozwinął, lecz po zaskakującym rozstaniu blisko pół roku pozostawał bez pracodawcy. W 2014 roku podpisał kontrakt z BATE Borysów, opuszczając tym samym Serbię. Był to dla niego moment przełomowy.

Po niespełna dwuletnim pobycie na Białorusi FC Koeln kupiło go za 1,5 miliona euro. W Bundeslidze zaliczył łącznie 16 występów, a rok później przeniósł się do Standardu Liege. Wówczas wydawało się, że jego kariera nieustannie nabiera rozpędu, lecz w Belgii znalazł się na zakręcie.

W styczniu 2018 roku Mladenović niespodziewanie trafił do Polski. Kibice byli zaskoczeni, że piłkarz o tak bogatym CV zdecydował się na ofertę ze strony Lechii Gdańsk. Znajdował się on wówczas w trudnym momencie, a w Ekstraklasie miało nastąpić przebudzenie. Zgodnie z oczekiwaniami Serb stał się gwiazdą Lechii Gdańsk, a w 2020 roku doszło do hitowego transferu wewnątrz ligi. Mladenovicia, który uważany był za najlepszego lewego obrońcę w Polsce, ściągnęła Legia Warszawa.Z Wojskowymi Mladenović sięgnął po mistrzostwo Polski. W Warszawie ustawiono go na lewym wahadle, co tylko uwidoczniło jego wielkie zadatki do gry ofensywnej.

W Legii występował do końca sezonu 2022/23. Następnie przeniósł się do Panathinaikosu Ateny.

Mladenović jest etatowym reprezentantem Serbii. Na mistrzostwach świata w Katarze wystąpił w jednym spotkaniu.

Filip Mladenović – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Filip Mladenović?

Filip Mladenović rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 25.

W jakich klubach grał Filip Mladenović?

Filip Mladenović w trakcie swojej kariery grał w klubach: Borac Cacak, Crvena zvezda Belgrad, BATE Borysów, FC Koeln, Standard Liege, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa i Panathinaikos Ateny.