Filip
Dagerstal

Filip Dagerstal to szwedzki piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2022 roku zawodnik Lecha Poznań. Dwukrotny reprezentant Szwecji.

Czytaj dalej…

25
IMAGO/Przemysław Szyszka/Cyfrasport
Imię i nazwisko Filip Dagerstal
Data urodzenia 1997-02-01
Miejsce urodzenia Norrkoping
Narodowość Szwecja
Aktualny klub Lech Poznań
Pozycja środkowy obrońca
Waga 78 kg
Wzrost 189 cm

Filip Dagerstal – kariera

Filip Dagerstal dołączył do szkółki IFK Norrkoeping już jako czterolatek. Bez problemów awansował do kolejnych grup wiekowych, a w seniorach zadebiutował już w wieku 17 lat. Niedługo później przedłużył z klubem umowę.

Pozostał w tej szwedzkiej drużynie do 2020 roku, a jego najlepszym sezonem był 2014/2015. Wówczas IFK Norrkoeping sięgnęło po mistrzostwo oraz Superpuchar Szwecji.

Zimą 2021 roku Dagerstal postanowił związać się z rosyjskim FK Chimki. Niedługo później doszło do inwazji Rosji na Ukrainę. Korzystając z regulacji FIFA, obrońca wrócił do IFK Norrkoeping, gdzie pozostał do końca sezonu. Latem 2022 roku ponownie skorzystał z opcji krótkoterminowego odejścia i zdecydował się na ofertę z Lecha Poznań. Tam szybko stał się fundamentem defensywy i drużyny, która z sukcesami występowała w Lidze Konferencji. W lipcu 2023 roku obie strony odetchnęły z ulgą, gdy udało się podpisać stały kontrakt – obowiązujący przez dwa sezony.

Dagerstal regularnie grywał w młodzieżowych reprezentacjach Szwecji. Na poziomie seniorskim rozegrał jednak tylko dwa mecze towarzyskie w latach 2017-2019.

Filip Dagerstal – aktualności