Davinson
Sanchez

Davinson Sanchez to kolumbijski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2023 rok zawodnik Galatasaray.. Zdobywca Copa Libertadores, etatowy reprezentant Kolumbii.

Czytaj dalej…

6
IMAGO/Andres Pina/Photosport
Imię i nazwisko Davinson Sanchez
Data urodzenia 1996-06-12
Miejsce urodzenia Caloto
Narodowość Kolumbia
Aktualny klub Galatasaray Stambuł
Pozycja środkowy obrońca
Waga 81 kg
Wzrost 187 cm

Davinson Sanchez – kariera

Davinson Sanchez przeszedł przez młodzieżową akademię Academia de Cali, ale szybko przeniósł się do Atletico Nacional. Tam zadebiutował w wieku 17 lat i zdobył wiele trofeów, z czego najważniejszym jest z pewnością Copa Libertadores z sezonu 2015/2016. To wystarczyło, by zainteresował się nim wielki Ajax Amsterdam. Holendrzy zapłacili za świetnie zapowiadającego się środkowego obrońcę 5,5 miliona euro.

W Amsterdamie spędził tylko sezon, ale wystarczył on, by znaleźć się w notesach największych klubów Europy. Sanchez ze swoim zespołem dotarł do finału Ligi Europy i został wybrany najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Premier League nie zamierzało czekać. Tottenham zapłacił za Sancheza aż 42 miliony euro i sprowadził go do siebie.

Kolumbijczyk świetnie zaprezentował się na początku przygody ze Spurs. Po zaledwie roku zaproponowano mu nową umowę. Sezon 2022/2023 był jednak dla niego bardzo trudny. Kibice Tottenhamu wygwizdali go dwukrotnie podczas jednego meczu: najpierw, gdy wchodził na boisko z ławki rezerwowych, a później, gdy je opuszczał. Po zakończeniu rozgrywek pożegnał się z klubem za 9,5 miliona euro przeniósł się do tureckiego Galatasaray Stambuł

Sanchez zadebiutował w reprezentacji Kolumbii w 2016 roku. Wziął z nią udział w dwóch edycjach Copa America, a także Mistrzostwach Świata w Rosji.

Davinson Sanchez – aktualności