Danilo
Pereira

Danilo Pereira to portugalski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2021 roku piłkarz Paris Saint-Germain. Mistrz Europy z reprezentacją Portugalii, etatowy kadrowicz.

Czytaj dalej…

15
IMAGO/Sebastian Frej
Imię i nazwisko Danilo Pereira
Data urodzenia 1991-09-09
Miejsce urodzenia Bissau
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Paris Saint-Germain
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 83 kg
Wzrost 188 cm

Danilo Pereira – kariera

Danilo Pereira rozpoczął karierę w akademii Estorilu, skąd trafił do Benfiki. Tam nigdy nie przebił się jednak do pierwszej drużyny, za to latem 2010 roku związał się, jako wolny agent, z Parmą. Włoski klub również nie pokładał w nim wielkiej wiary. Danilo był wypożyczany do Arisu Saloniki i Rody, zanim w 2013 wrócił do ojczyzny – konkretnie do Maritimo. Dopiero tam okrzepł na seniorskim poziomie.

Po dwóch latach FC Porto zdecydowało się zapłacić za niego 4,5 miliona euro, co okazało się świetną inwestycją. Pomocnik pomógł w sięgnięciu po dwa mistrzostwa ligi oraz Taca de Portugal. W zespole Smoków spędził pięć lat, aż wreszcie, w 2020 roku, przeniósł się do Paris Saint-Germain. W drużynie gwiazdorów miał dbać o balans w defensywie. Po rocznym wypożyczeniu Francuzi zdecydowali się wykupić Portugalczyka za 16 milionów euro – łącznie kosztował ich 20 milionów. W ekipie z Paryża nie błyszczy w świetle fleszy, ale ma zapewniony regularny plac. Pomógł Francuzom sięgnąć po mistrzostwo i Puchar Francji.

Danilo zadebiutował w reprezentacji Portugalii w 2015 roku. Sięgnął z nią po historyczne mistrzostwo Europy w 2016 roku, zaś trzy lata później cieszył się z triumfu w Lidze Narodów. Brał też udział w Euro 2021 oraz Mistrzostwach Świata w Katarze.

Danilo Pereira – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Danilo Pereira?

Danilo Pereira rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 15.

W jakich klubach grał Danilo Pereira?

Danilo Pereira w trakcie swojej kariery grał w klubach: Arsenal 72, GD Estoril, Benfica Lizbona, FC Parma, Aris Saloniki, Roda JC Kerkrade, CS Maritimo, FC Porto i Paris Saint-Germain.