Bouna
Sarr

Bouna Sarr to senegalski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2020 roku zawodnik bayernu Monachium, z którym sięgnął, między innymi po mistrzostwa Bundesligi. Zdobywca Pucharu Narodów Afryki z reprezentacją Senegalu.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/Revierfoto
Imię i nazwisko Bouna Sarr
Data urodzenia 1992-01-31
Miejsce urodzenia Lyon
Narodowość Senegal
Aktualny klub Bayern Monachium
Pozycja prawy obrońca
Waga 69 kg
Wzrost 177 cm

Bouna Sarr – kariera

Bouna Sarr kształcił się w szkółkach FC Gerland, Olympique Lyon czy FC Metz. To właśnie w ostatnim z wymienionych zespołów rozwinął się i rozpoczął karierę seniorską. Pomógł drużynie awansować do Ligue 1 i pokazał się z dobrej strony na tym szczeblu w sezonie 2014/2015. Dlatego też latem 2015 roku zgłosiła się po niego Olympique Marsylia. Klub zapłacił dwa miliony euro, a prawy obrońca szybko zadomowił się w pierwszym składzie.

Warto odnotować kampanię 2017/2018. To wówczas marsylczycy awansowali do finału Ligi Europy, a wielka w tym rola Sarra. Latem 2020 roku o Senegalczyka postanowił powalczyć Bayern Monachium. Ostatecznie Niemcy zapłacili za defensora osiem milionów euro.

Nie był to jednak udany transfer. Sarr jest dla kolejnych trenerów co najwyżej opcją rezerwową. Przez pierwsze trzy lata w stolicy Bawarii nie dobił nawet do 30 rozegranych meczów. Mimo tego może pochwalić się zdobyciem trzech mistrzostw Bundesligi, Klubowych Mistrzostw Świata i Superpucharu Niemiec.

Sarr zadebiutował w reprezentacji Senegalu w 2021 roku. Rok później sięgnął z kadrą po Puchar Narodów Afryki – wystąpił w każdym ze spotkań.

Bouna Sarr – aktualności