Alex
Mula

Alex Mula to hiszpański piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Jest wychowankiem Espanyolu Barcelona, ale występował także w Maladze, Alcorcon, Fuenlabradzie i Wiśle Krakow. Obecnie broni barw PAS Lamia.

Alex Mula – kariera

Alex Mula pierwsze kroki w piłce stawiał w klubie ze stolicy Katalonii – Espanyolu. Większość juniorskiej kariery spędził jednak w szkółce w Malagi. I to właśnie w barwach tego klubu debiutował w seniorskiej piłce.

Na boiskach La Liga zadebiutował w sierpniu 2017 roku w wieku 12 lat, rozgrywając pełne 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Gironą. W pierwszej połowie sezonu 2017/18 rozegrał 11 spotkań na boiskach hiszpańskiej ekstraklasy, dokładając do tego dwa występy w Pucharze Króla.

Drugą połowę sezonu 2017/18 spędził w drugoligowym wówczas Tenerife i był bardzo ważnym zawodnikiem tego zespołu. W 16 ligowych spotkaniach zdobył cztery gole i dołożył do tego dwie asyst. Po zakończeniu sezonu wrócił do Malagi, która spadła do drugiej ligi, ale nie zdołał wywalczyć sobie regularnych występów. W sezonie 2018/19 zaliczył 11 meczów, ale na murawie spędził łącznie tylko 395 minut.

Kolejnym przystankiem w jego karierze było AD Alcorcon, w którym grał w pierwszej połowie 2020 roku na zasadzie wypożyczenia. W 15 meczach zdobył dwa gole. Latem 2020 roku na jego wykupienie z Malagi zdecydowała FC Fuenlabrada. W tym klubie spędził półtora roku, rozgrywając łącznie we wszystkich rozgrywkach 60 spotkań i strzelając cztery gole. Na początku 2022 roku ponownie trafił na wypożyczenie do Alcorcon, dogrywając 15 spotkań.

W lipcu 2022 roku stał się wolnym zawodnikiem, ale nie zdołał znaleźć sobie nowe klubu i przez pół roku pozostawał bezrobotny. W styczniu 2023 sięgnął po niego zajmujący stanowisko dyrektora sportowego Wisły Kraków Kiko Ramirez. Hiszpański pomocnik podpisał z Białą Gwiazdą umowę do 30 czerwca 2023 roku, ale znalazła się w niej opcja przedłużenia. Mimo dobrego sezonu w wykonaniu zawodnika obie strony nie zdecydowały się na kontynuowanie współpracy. Na początku lipca Mula został piłkarzem greckiego PAS Lamia.

W wieku juniorskim był uznawany za duży talent i zaliczył nawet dwa występy w reprezentacji Hiszpanii do lat 17.