Zbigniew Boniek zdradził, co może odegrać kluczową rolę w barażach

Zbigniew Boniek
Pressfocus Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

W piątek o godzinie 17:00 wystartuje ceremonia losowania par barażowych do katarskiego mundialu. Wśród drużyn nierozstawionych znalazła się Polska. To oznacza, że już w półfinale Biało-czerwoni mogą trafić na europejską potęgę. Zbigniew Boniek zabrał głos na kilka godzin przed poznaniem rywala i wskazał kluczowy element podczas marcowych zmagań.

  • Reprezentacja Polski przez porażkę z Węgrami nie będzie rozstawiona w losowaniu finałowych par barażowych
  • Tym sposobem Biało-czerwoni mogą trafić już półfinale na europejską potęgę
  • Zbigniew Boniek wskazał kluczowy aspekt, który w decydującym pojedynku odegra poważną rolę

Jak trudna okaże się ścieżka Biało-czerwonych do mundialu?

Polska przegrała ostatni mecz eliminacyjny z Węgrami (1:2), przez co nie będzie rozstawiona w barażowym losowaniu. To oznacza, że już w piątek zespół Paulo Sousy może wpaść na europejską potęgę. Bowiem wśród drużyn, które nie wywalczyły bezpośredniego awansu znajdują się Włochy czy Portugalia.

Ze względu na nieudany mecz z Madziarzami, Polacy zagrają półfinałowe starcie na wyjeździe. Natomiast o finałowym miejscu zadecyduje los. Właśnie na ten aspekt wskazał Zbigniew Boniek, ponieważ w finałowej rywalizacji może okazać się kluczowy.

– “Najważniejsze, aby drugi, decydujący mecz grać w domu. To psychologicznie bardzo ważne. W pierwszym meczu można przegrać i wygrać (nawet po karnych) z wszystkimi. Perspektywa grania o wszystko w Polsce to decydujący bodziec. Dwa mecze na wyjeździe? Lepiej nie” – brzmi wpis Bońka.

W dotychczasowej historii reprezentacja Polski jeszcze nigdy nie brała udziału w barażach do mistrzostw świata. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 24 marca, z kolei finały zaplanowano na 29 marca.

Drużyny rozstawione: Włochy, Portugalia, Rosja, Szkocja, Szwecja, Walia.

Drużyny nierozstawione: Austria, Czechy, Macedonia Północna, Polska, Turcja, Ukraina.

Paulo Sousa utrzyma posadę selekcjonera reprezentacji Polski?

W ostatnim czasie w polskich mediach padały stwierdzenia, że Cezary Kulesza już podjął decyzję, co dalej z Paulo Sousą, jeśli ten przegra baraże, albo że dogadał się ze Stanisławem Czerczesowem. A jak jest naprawdę? Swoją wizję odnośnie tej sprawy przedstawił Przemysław Langier.

Przeczytaj również: Baraże o mundial. Polacy, uważajcie kogo sobie życzycie!

Komentarze