Tite ogłasza, kiedy zrezygnuje z prowadzenia kadry Brazylii

Trener reprezentacji Brazylii – Tite
Pressfocus Na zdjęciu: Trener reprezentacji Brazylii – Tite

W trakcie programu Redacao Sportv Tite zapowiedział, że wraz z końcem Mistrzostw Świata w Katarze odejdzie z reprezentacji Brazylii. Trener prowadzi kadrę Canarinhos od 2016 roku. Pod jego wodzą Brazylijczycy sięgnęli po Mistrzostwo Ameryki Południowej w 2019 roku.

  • Tite prowadzi reprezentację Brazylii już od 2016 roku
  • W tym czasie sięgnął z nią po Mistrzostwo Ameryki Południowej
  • Szkoleniowiec zapowiedział, że po mundialu w Katarze planuje zrezygnować

Trener głodny sukcesu w Katarze

W ostatnim czasie trener reprezentacji Brazylii w piłce nożnej mężczyzn unikał wywiadów. Zgodził się jednak być gościem w programie Redacao Sportv, w trakcie którego zapowiedział swoje odejście z kadry. Podkreślił jednak, jak ważny jest dla niego sukces na tym turnieju, o którym marzy.

60-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził między innymi Gremio Porto Alegre, Intenacional, Atletico Mineiro, czy Corinthians. Posadę trenera kadry objął w 2016 roku po Dundze. Pod jego wodzą Brazylia rozegrała już 70 spotkań. Składają się one na bilans: 52 zwycięstwa, 13 remisów i zaledwie pięć porażek. 

Brazylijczycy udział na mundialu w Katarze mają już zapewniony. W 15 meczach eliminacyjnych zdobyli oni aż 39 punktów i nie przegrali żadnego meczu. Ostatnie sukcesy na Mistrzostwach Świata Canarinhos świętowali w 2002 r. Od tamtej pory ani razu nie udało im się sięgnąć po medale na tym turnieju.

Komentarze