Prezydent CONMEBOL się wygadał. Mundial 2030 na trzech kontynentach!

Mistrzostwa świata 2030 nie mają jeszcze oficjalnego gospodarza. Media nie mają jednak wątpliwości, że mundial po raz pierwszy odbędzie się na trzech kontynentach.

Puchar Świata
Obserwuj nas w
IMAGO Na zdjęciu: Puchar Świata
  • Mistrzostwa świata w 2030 roku będą historycznym turniejem
  • Reprezentacje zagrają aż na trzech kontynentach
  • Właściwie przesądzone jest, że mundial zorganizuje sześć państw

Historyczne MŚ 2030. Trzy kontynenty i sześć państw organizatorów

Minione mistrzostwa świata zorganizował Katar. Za trzy lata mundial zawita do: USA, Kanady oraz Meksyku. Gospodarz turnieju w 2030 roku nie jest jeszcze ogłoszony, chociaż ta kwestia jest już przesądzona.

Prezydent CONMEBOL opublikował w mediach wpis, który ujawnił nam rąbka tajemnicy w kwestii mundialu 2030. – Mierzyliśmy wysoko, mieliśmy wielkie marzenia. Mistrzostwa Świata 2030 rozpoczną się tam, gdzie wszystko się zaczęło – napisał Alejandro Dominguez.

Pierwszy mundial w 1930 roku zorganizował Urugwaj. W setną rocznicę od tamtego turnieju turniej wróci do Ameryki Południowej. Tam swój pierwszy mecz rozegrają: Urugwaj, Argentyna oraz Paragwaj. Pozostałe spotkania mistrzostw świata zorganizują: Portugalia, Hiszpania i Maroko. Mundial odbędzie się zatem w: Ameryce Południowej, Europie oraz Afryce, co zdarzy się pierwszy raz w historii.

Czytaj także: Znamy gospodarzy EURO 2028 i 2032. Oficjalne potwierdzenie 10 października

Komentarze