Paulo Sousa ocenił grę reprezentacji Polski z Anglią

Paulo Sousa

Reprezentacja Polski przegrała z Anglią 1:2 (0:1) w meczu eliminacji mistrzostw świata na Wembley. Selekcjoner Biało-czerwonych Paulo Sousa wskazał na konferencji prasowej, co nie poszło według jego planu. Portugalczyk żałował także straconych punktów, ponieważ uważa, że jego drużyna zasłużyła przynajmniej na remis.

Pierwsze połowa nie potoczyła się po naszej myśli. Ustawienie nie było takie, jakiego oczekiwaliśmy. Wahadłowi grali zbyt nisko, poprawiliśmy to po przerwie. W pewnym momencie mieliśmy nawet szansę, aby zdobyć kolejną bramkę. Niestety zabrakło nam na ławce kolejnego napastnika. Zeszliśmy z boiska smutni, ponieważ uważamy, że było nas stać na więcej – mówił Paulo Sousa.

W drugiej części spotkania wyglądało to lepiej. Zieliński grał wyżej za napasnitkami, Piątek inaczej się ustawiał, a wahadłowi podeszli wyżej, grając na wysokości środkowych pomocników. To pomogło zakładać wyższy pressing i mieliśmy tego skutki. Zdobyliśmy bramkę, pod koniec meczu mieliśmy szansę na drugą. Kamil Jóźwiak i Bartosz Bereszyński wykonywali dobrą robotę. Niestety straciliśmy dwa gole po stałych fragmentach gry, nad czym musimy pracować. Żałujemy, że nie udało się zdobyć choćby punktu – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Dlaczego nasza gra nie wygląda tak, jakby wszyscy sobie tego życzyli, zwłaszcza w pierwszych połowach? To jest nowy początek, z nowymi pomysłami i czasami potrzebujemy więcej czasu, aby zrozumieć pewne rzeczy. Zobaczcie, Gareth Southgate ma drużynę od 2016 roku i ona jest skonsolidowana, my także potrzebujemy takiej konsolidacji. Jeśli będziemy mieli do dyspozycji wszystkich najlepszych zawodników, nasza gra będzie wyglądała lepiej – tłumaczył Portugalczyk.

Na razie Polacy zajmują dopiero czwarte miejsce w swojej grupie, z zaledwie czterema punktami po trzech meczach. – Sam mówiłem przed rozpoczęciem eliminacji, że chciałbym ugrać komplet punktów. Mam takie myślenie i chciałem to przekazać także piłkarzom. To, co pokazaliśmy przeciwko Anglii w drugiej połowie, musimy pokazywać zawsze. Teraz będziemy mieli czas, aby odbudować naszą pozycję w eliminacjach i przygotować się dobrze do Euro – zakończył Paulo Sousa.